• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

وزیر ارتباطات: توسعه بازار گام بعدی اینترنت اشیا در ایران است

ICTPRESS - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به رشد سالانه دو برابری اینترنت اشیا در ایران آنرا کافی ندانست و گفت: می توانیم پرش‌های خوبی در این حوزه داشته باشیم.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی روز دوشنبه در سمینار راهکارهای هوشمند سازی مصرف انرژی، با اشاره به اینکه در دو سال گذشته IOT (اینترنت اشیا) رشد خوبی داشته است، گفت: شرکت‌های فعال در این حوزه در دو سال گذشته از مرحله ایده عبور کرده‌ و محصولات خوبی ارائه داده‌اند.

 

 
وی، توسعه بازار را گام بعدی در حوزه IOT عنوان کرد و با بیان اینکه، وزارت ارتباطات در این مرحله نمی‌تواند به‌عنوان خریدار عمل کند افزود: این وزارتخانه وظیفه تسهیل گری در این حوزه را به عهده دارد.
جهرمی در ادامه با اشاره به اینکه در دنیا IOT در حوزه انرژی برآورد و کاربرد بالایی دارد، گفت: بر اساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده به دلیل نرخ پایین انرژی در ایران، سرمایه‌گذاری در این حوزه صرفه اقتصادی ندارد.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: گران کردن انرژی راه‌حل این مشکل نیست و دولت باید در این حوزه یارانه پرداخت کند.
وی مساله دیگر در این حوزه را عدم صرفه جویی مناسب به نسبت سرمایه‌گذاری در این حوزه بیان کرد و اظهار داشت: باید در مدل‌های اقتصادی این حوزه سیاست حمایتی وجود داشته باشد.
جهرمی افزود: به همین منظور مذاکرات با وزارت نیرو در حال پیگیری است.
وزیر ارتباطات، برآورد IOT در بخش کشاورزی در ایران را برخلاف دنیا بالا اعلام کرد و گفت: رشد IOT در بخش کشاورزی ایران به دلیل اهمیت اقتصادی و کمبود منابع آب قابل اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی پایلوت‌های IOT موفقیت‌آمیز بوده، افزود: با این رشد در کوتاه‌مدت بخش کشاورزی می‌تواند حرکت جدی داشته باشد.
آذری جهرمی، به مسئولیت پیگیری IOT توسط سازمان فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: در بحث حکمرانی و سیاست‌گذاری مباحث بسیاری مطرح است که با IOT می‌توانیم به بهبود آن کمک کنیم.
وی افزود: وضعیت رشد IOT حاکی از رشد دو برابری در سال است اما این رشد کافی نیست و می‌توانیم پرش‌های خوبی در این حوزه داشته باشیم.

شماره خبر: 43865
تاریخ: سه شنبه 12 آذر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط