• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

همکاری "کوالکام" و سازنده "پوکمون گو" برای ساخت عینک واقعیت افزوده

61503713ICTPRESS - شرکت مشهور "کوالکام" که روی توسعه تراشه‌ها و ریزتراشه‌ها کار می‌کند با توسعه دهنده بازی مهیج "پوکمون گو" برای ساخت یک عینک واقعیت افزوده همکاری خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، شرکت کوالکام(Qualcomm) نه تنها از تراشه جدید و قدرتمند خود موسوم به "اسنپ دراگون ۸۶۵" برای هدست‌های واقعیت گسترده(مجازی و افزوده) در اجلاس فناوری "Snapdragon Tech" رونمایی کرد، بلکه از همکاری خود با شرکت "نیانتیک"(Niantic) که توسعه دهنده بازی مشهور "پوکمون گو"(Pokémon Go) است نیز خبر داد.

"پوکمون گو" یک بازی موجود برای گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمند است که از فناوری واقعیت افزوده بهره می‌برد و کاربر باید با روشن کردن دوربین خود در سطح شهر بچرخد تا موجوداتی موسوم به پوکمون را که با استفاده از واقعیت افزوده در گوشه‌ای جاگذاری شده‌اند، بیابد.

شرکت تراشه ساز کوالکام و شرکت سازنده "پوکمون گو" اکنون برای ایجاد یک عینک واقعیت افزوده قول همکاری در زمینه سخت افزاری و نرم افزاری داده‌اند. این یک همکاری چند ساله به منظور تسریع در توسعه نرم افزار و سخت افزار واقعیت افزوده(AR) است، هرچند باید دید که چه مدت طول خواهد کشید تا بتوان از نتایج مشارکت آنها لذت برد.

سخت افزار و طراحی نرم افزار مرجع آنها مطمئناً برای پلتفرم XR۲ Qualcomm بهینه سازی شده است.

کوالکام می‌گوید این اولین سیستم واقعیت گسترده با قابلیت ۵G و اولین موردی است که قابلیت پخش ویدیو با وضوح ۸K و ۳۶۰ درجه را دارد. این امر به کوالکام کمک می‌کند تا مشخصات و خصوصیات استاندارد یک عینک دارای XR۲ را پیدا کند.

علاوه بر این، این نرم افزار با پلت‌فرم شرکت نیانتیک نیز که فناوری واقعیت افزوده پشتیبانی کننده از بازی‌های "پوکمون گو" و "هری پاتر" است، سازگار است و به توسعه دهنده این امکان را می‌دهد که آن را ترجیح دهد.

"فیل کسلین" مدیر اجرایی نیانتیک در این رویداد گفت که پس از آماده شدن سیستم عامل بهینه شده XR۲، این پلت‌فرم در سال ۲۰۲۰ برای همه در دسترس خواهد بود.

شماره خبر: 43904
تاریخ: شنبه 16 آذر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط