• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

"اسپیس‌ایکس" ۲.۵تن تجهیزات را روانه ایستگاه فضایی کرد

61503694ICTPRESS - شرکت فضایی خصوصی "اسپیس‌ایکس" بنا بر قراردادی که با ناسا دارد، ۲.۵ تن تجهیزات را سوار بر موشک "دراگون" به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، ماموریت "CRS-۱۹" شرکت "اسپیس‌ایکس" به عنوان بخشی از قرارداد با ناسا، یک مأموریت تجاری حمل و نقل تجهیزات به ایستگاه فضایی بین‌المللی است که قرار بود روز چهارشنبه پرتاب شود، اما به دلیل وزش شدید باد و شرایط بد جوی روز پنجشنبه ۵ دسامبر با موشک دراگون پرتاب شد.

موشک دراگون از مجتمع پرتاب فضایی ۴۰ در ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناوراول در فلوریدا با بیش از ۲.۵ تن لوازم و تجهیزات پرتاب شد که شامل مواد مورد نیاز برای پشتیبانی از بیش از ۲۵۰ آزمایش علمی و تحقیقاتی است که در آزمایشگاه فضایی انجام می‌شوند.

ناسا می‌گوید این محموله همچنین حاوی نسل جدید سیستم تصویربرداری فراطیفی از زمین است که توسط ژاپنی‌ها ساخته شده است.

حدود ۳۰ دقیقه پس از پرتاب، اسپیس‌ایکس خاموش شدن موتور اصلی را تأیید کرد و جداسازی موشک انجام شد. چند دقیقه بعد نیز دراگون به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شد.

ماموریت "CRS-۱۹" نوزدهمین مأموریت از ۲۰ ماموریتی است که اسپیس‌ایکس برای ناسا انجام داد. این قرارداد در ژانویه سال ۲۰۱۶ منعقد شد.

اسپیس‌ایکس قرارداد دیگری را نیز با ناسا منعقد کرده است که در آن موشک "فالکون ۹" و فضاپیمای دراگون برای تأمین مجدد تجهیزات ایستگاه فضایی تا سال ۲۰۲۴ انتخاب شده‌اند.

کپسول دراگون پس از مدت چهار هفته اقامت در فضا، با بیش از ۱.۵ تن از تجهیزات استفاده شده و نتایج آزمایشات به زمین باز خواهد گشت.

اسپیس‌ایکس گفت: دراگون حدود پنج ساعت و نیم پس از ترک ایستگاه فضایی بین المللی، به جو زمین بازمی‌گردد و در ساحل بایا در کالیفرنیا واقع در اقیانوس آرام فرود خواهد آمد.

شماره خبر: 43905
تاریخ: شنبه 16 آذر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط