• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

فیس بوک شبکه اجتماعی محبوب به اشتراک گذاری اخبار جعلی

13971030000929_Test_PhotoNICTPRESS - نتایج بررسی علمی جدید دانشگاه آکسفورد نشان می دهد اگر چه میزان انتشار اخبار جعلی در توئیتر کاهش یافته، اما فیس بوک محبوب ترین شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاری اخبار جعلی است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از یاهونیوز، بررسی های جدید دانشگاه آکسفورد حاکی است میزان انتشار اخبار دروغین در توئیتر کمتر شده، اما هنوز این اخبار به شکلی گسترده در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند.

 

 

بر همین اساس سایت های انتشار اخبار جعلی هر روز به طور متوسط ۹.۶ خبر دروغین منتشر می کنند. در عین حال سازمان‌های خبری و خبرگزاری های مهم هر روز به طور متوسط ۳۸.۲ خبر جعلی منتشر می کنند. در عین حال، میزان به اشتراک گذاری اخبار واقعی بیشتر از اخبار جعلی است.

تحقیق یادشده نشان می دهد ۴۰ درصد از اخبار جعلی ارسالی در شبکه های اجتماعی باعث واکنش شدید کاربران می‌شوند. اما اخبار رسانه های واقعی معمولا باعث واکنش ملایم می گردند. در این تحقیق کمتر از دو درصد منابع خبری به اشتراک گذاشته شده در توئیتر را اخبار جعلی تشکیل داده بودند.

بخش عمده سایت های منتشر کننده اخبار جعلی در امریکا، کانادا و آلمان واقع هستند و فیس بوک محبوب ترین شبکه اجتماعی برای انتشار چنین اخباری است.

شماره خبر: 43940
تاریخ: سه شنبه 19 آذر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط