• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

هشدار: «هکر»ها به راحتی به خانه‌‌های شما نفوذ می‌کنند

13980706000520_Test_PhotoNICTPRESS - اداره تحقیقات فدرال آمریکا هشدار داده است: هکرها می‌توانند از وسایل خانه هوشمند استفاده کنند تا بتوانند از زندگی دیجیتالی افراد اطلاعات به دست بیاورند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دیلی‌میل، اداره تحقیقات فدرال آمریکا هشدار داده است: هکرها می‌توانند از وسایل خانه هوشمند استفاده کنند تا بتوانند از زندگی دیجیتالی افراد استفاده کنند و اطلاعات به دست آورند.

پلیس فدرال آمریکا به هکرها برای استفاده از وسایل خانه هوشمند به جمع آوری داده‌های زندگی مجازی ما هشدار می‌دهد و به افراد تأکید می‌کند با استفاده از اینترنت اشیاء خود را در معرض سوء استفاده از هکرها قرار می‌دهید به همین دلیل لازم است افراد راه‌کارهای لازم را در پیش بگیرند. 

اداره تحقیقات فدرال یا پلیس فدرال آمریکا (به انگلیسی: Federal Bureau of Investigation) معروف به اف‌بی‌آی سازمان اطلاعات داخلی و امنیتی ایالات متحده آمریکا و اصلی‌ترین سازمان فدرال اجرای قانون این کشور است.

آژانس پیشنهاد می‌کند افراد رمزهای عبور پیش فرض و به روزرسانی سیستم عامل خود را فراموش نکنند؛ همچنین به مصرف کنندگان می‌گوید که هرگز دو دستگاه رمز یکسان نداشته باشند.

دستگاههای خانگی هوشمند به گونه‌ای طراحی شده اند که زندگی ما را آسان‌تر می‌کنند، اما به هکرها این امکان را می‌دهند که به زندگی افراد نیز نفوذ کنند.

آژانس اطلاعاتی ایالات متحده از کاربران می‌خواهد که مرتباً گذرواژه‌ها را تغییر دهند و به روزرسانی‌های سیستم عامل را بررسی کنند.

سامسونگ در حال ایجاد یک آشپزخانه تعاملی است که شامل یخچال، اجاق گاز و تلویزیون هوشمند است. همه می توانند توسط یک برنامه هوشمند کنترل شوند و به گونه ای طراحی شده اند که با یکدیگر همکاری می‌کنند تا یک خانه هوشمند ایجاد شود.

FBI در بیانیه‌ای گفت: دستگاه‌های نا امن می‌توانند به هکرها اجازه دهند تا مسیر راحت‌تری را برای دسترسی به اطلاعات امنیتی افراد پیدا کنند.

اصطلاح «اینترنت اشیاء» (IoT) برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ مطرح شد، اما هنوز تعریفی به طور گسترده برای آن پذیرفته نشده است.

 

 

شماره خبر: 43969
تاریخ: پنجشنبه 21 آذر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط