• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

انتشار دو سند تدوین شده در حوزه امنیت از سوی مرکز مدیریت راهبردی افتا

2588214ICTPRESS - دو سند «الزامات امنیتی زیرساخت‌های حیاتی در استفاده از محصولات نرم افزاری سازمانی» و «الزامات امنیتی ارائه محصولات نرم افزاری سازمانی به زیرساخت‌های حیاتی» تدوین شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران،‌ مرکز مدیریت راهبردی افتا به منظور ساماندهی بهره‌برداری از سامانه‌های نرم‌افزاری سازمانی، الزاماتی را در قالب دو سند "الزامات امنیتی زیرساخت‌های حیاتی در استفاده از محصولات نرم افزاری سازمانی" و "الزامات امنیتی ارائه محصولات نرم افزاری سازمانی به زیرساخت‌های حیاتی" تدوین کرده است.

بهناز آریا رییس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران در این باره گفت: با توجه به این که مقرر شده از بخش خصوصی درباره استعلام و نظرخواهی شود از دست اندرکاران و صاحب نظران حوزه درخواست می شود نظرات خود را تا دو هفته آینده اعلام کنند. در گذشته نیز تجربیات خوبی مانند طرح امن سازی را با این رویه پشت سر گذاشته ایم. به همین منظور در جهت بهبود فضای کسب و کار و امنیت زیرساخت های کشور از اعضای دست اندرکار در بخش خصوصی می خواهیم نظرات خود را در این باره ابراز کنند.
منظور از محصولات نرم‌افزاری سازمانی مجموعه سامانه‌هایی است که در اغلب سازمان‌ها مورد استفاده قرار می گیرند و به عنوان نمونه می‌توان به سامانه‌هایی مانند اتوماسیون اداری، حقوق و دستمزد، اداری مالی، حضور و غیاب، سیستم‌های مدیریت محتوا و یا پورتال‌های سازمانی اشاره کرد.
مرکز مدیریت راهبردی افتا در نظر دارد قبل از انتشار نسخه نهایی اسناد مذکور به منظور غنی شدن هر چه بیشتر این اسناد از نظرها و پیشنهاد‌های متخصصین این حوزه در بخش خصوصی و سازمان های بهره بردار استفاده کند.

در صورت تمایل می‌توانید نظرات و پیشنهادهای سازنده خود را تا تاریخ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۸ به ایمیل arzyabi@aftasec.ir ارسال یا برای ارتباط با کارشناس مرتبط با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۴۳۹۳۹۳ تماس حاصل کنید.

شماره خبر: 44303
تاریخ: یکشنبه 15 دی 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط