• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ممنوعیت پرواز پهپادهای چینی در آمریکا

1-5ICTPRESS - تصمیم موقت مقامات آمریکایی برای متوقف کردن پرواز برخی انواع پهپادهای غیرنظامی در این کشور ممکن است دائمی شود؛ دلیل این امر نگرانی از جاسوسی چین اعلام شده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از انگجت، قرار است دولت آمریکا استفاده از نزدیک به هزار نوع پهپاد را در خاک این کشور ممنوع کند. پهپادهای یادشده توسط شرکت‌های چینی ساخته شده‌اند و کاخ سفید مدعی است که دولت چین به احتمال زیاد می‌تواند از پهپادهای یادشده برای جاسوسی استفاده کند.

اگرچه این تصمیم هنوز قطعی نشده، اما منابع مطلع می‌گویند این موضوع در آینده نزدیک اعلام می‌شود. چنین تصمیمی می‌تواند انجام فعالیت‌های روزانه برخی سازمان‌های امداد و نجات را در آمریکا دچار اختلال کند. از جمله این سازمان‌ها می‌توان به آتش نشانی‌ها اشاره کرد که برای اطفای حریق از پهپاد استفاده می‌کنند.

در حال حاضر استفاده غیرنظامی از پهپاد در امریکا بیشتر با هدف نقشه برداری و شناسایی منابع مختلف صورت می‌گیرد. بخش عمده پهپادهایی که قرار است پرواز آنها ممنوع شود توسط شرکت دی جی آی ساخته شده‌اند. در فهرست پهپادهای ممنوعه دولت آمریکا ۱۲۱ پهپاد متعلق به این شرکت وجود دارد.

پیش از این ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۷ استفاده از پهپادهای دی جی آی چین را به خاطر نگرانی‌های امنیتی متوقف کرده بود.

شماره خبر: 44395
تاریخ: دوشنبه 23 دی 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط