• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

شلوار رباتیک هم ساخته شد+عکس

13981030000669_Test_PhotoNICTPRESS - محققان به تازگی یک شلوار رباتیک توسعه داده‌اند که می‌تواند به بیماران مبتلا به اسکلروز کمک کند تا دوباره بایستند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS  ، محققان به تازگی یک شلوار رباتیک توسعه داده‌اند که می‌تواند به بیماران مبتلا به اسکلروز کمک کند تا دوباره بایستند.

ALS یک بیماری عصبی پیشرونده است که سبب زوال تدریجی سلول‌های عصبی‌‌ای می‌شود که وظیفه کنترل حرکت ماهیچه‌ها را به عهده دارند. با پیشرفت بیماری،‌ افراد مبتلا رفته‌رفته توانایی کنترل حرکت ماهیچه‌های خود را از دست می‌دهند. به عبارت دیگر، با مرور زمان فرد مبتلا آرام‌آرام توانایی‌های حرکتی خود را از دست می‌دهد.

محققان در توضیح این دستگاه می‌گویند: شلوار رباتیک می‌تواند به هزاران بیمار مبتلا به بیماری اسکلروز کمک کند که دوباره بایستند و راه بروند.

دستگاه رکس از پلاستیک و فلز ساخته شده؛ این دستگاه همچنین توسط افرادی که دچار سکته مغزی یا آسیب نخاعی شده‌اند ، قابل استفاده است.

وضعیت عصبی طولانی مدت بر مغز و نخاع تأثیر می‌گذارد و باعث ایجاد طیف وسیعی از علائم از جمله مشکلات حرکات و تعادل می شود.

برخی از بیماران در نهایت به ویلچر تکیه می‌کنند که ماهیچه‌هایشان در این صورت از بین می‌رود.

محمد ساکل، مدیر اعصاب توانبخشی در بنیاد بهداشت انگلیس تأکید می‌کند: اگر کسی از عضلات خود استفاده نکند، آن عضلات و هماهنگی بین آنها از بین می روند؛ من به بیماران خود می‌گویم: اگر از عضلات خود استفاده نکنید حتما در اثر تحلیل، ماهیچه‌هایتان را از دست می‌دهید.

 

 

شماره خبر: 44485
تاریخ: دوشنبه 30 دی 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط