• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پلیس لندن استفاده از فناوری تشخیص چهره را آغاز کرد

3360126ICTPRESS - پلیس لندن استفاده از فناوری تشخیص چهره را از طریق دوربین‌های کنترل شهری آغاز کرده تا بدین شیوه میلیون‌ها نفر را به طور زنده زیر نظر بگیرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از یورونیوز، در شرایطی که مقامات دیگر کشورهای اروپایی از عدم استفاده از این فناوری و ممنوع کردن آن ظرف پنج سال آینده به علت نقض حریم شخصی و امنیت مردم عادی سخن می‌گویند، مقامات انگلیسی بی توجه به این انتقادات به دنبال کاربرد آن هستند.

دوربین‌های مدار بسته شهر لندن در نقاط کلیدی و مهم شهر صورت عابران پیاده را اسکن خواهند کرد و در مورد شباهت چهره برخی عابران به مجرمان تحت تعقیب هشدار می‌دهند.

پلیس لندن مدعی است از این طریق می‌توان با وقوع جرایم خطرناک مبارزه کرد و از رخ دادن آنها پیشگیری کرد. از جمله این جرایم می‌توان به تیراندازی، سواستفاده از کودکان، خشونت‌های جدی و حمله با چاقو اشاره کرد. البته ادعا شده که برای به حداقل رساندن خطای این سیستم نیروهای پلیس با حضور در صحنه شرایط را بررسی می‌کنند و برای دستگیری یا بازرسی افراد مظنون اقدام می‌کنند.

بسیاری از منتقدان می‌گویند این سیستم‌ها به اندازه کافی هوشمند نیستند و ممکن است افراد عادی را به عنوان مجرم شناسایی کنند. بررسی که در آوریل سال ۲۰۱۹ در دانشگاه اسکس بر روی دقت سیستم تشخیص چهره مورد استفاده پلیس لندن صورت گرفته بود، دقت آن را فقط  در حد ۸۱ درصد برآورد کرده بود که برای استفاده عمومی کافی به نظر نمی‌رسد. با این حال پلیس لندن به استفاده از این سیستم اصرار دارد.

شماره خبر: 44533
تاریخ: شنبه 5 بهمن 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط