• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

اتم مصنوعی محاسبات کوانتومی را حل می‌کند

13980415000138_Test_PhotoNICTPRESS - پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد دستیابی به موفقیت در اتم مصنوعی می‌تواند کلید جدیدی برای محاسبات کوانتومی باشد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، دانشمندان یک دانشگاه استرالیا پیشرفت بزرگی را در محاسبات کوانتومی ایجاد کرده‌ و اتم‌های مصنوعی را ایجاد کرده‌اند که امکان کبیت با ثبات‌تر را فراهم می‌کند.

مجموعه «اهداف کنترلی برای اطلاعات و فناوری‌های مرتبط» یا COBIT مجموعه‌ای از بهروش‌ها برای مدیریت فناوری اطلاعات است که توسط انجمن کنترل و ممیزی سیستم‌ها (ISACA) و سازمان راهبری فناوری اطلاعات (ITGI) در سال ۱۹۹۶ ایجاد شد.

COBIT برای مدیران، ممیزان و کاربران فناوری اطلاعات مجموعه‌ای از سنجه‌ها، معیارها، فرایندها و بهروش‌های قابل قبولی را ارائه می‌نماید تا به آنان در افزایش سود حاصله از بکارگیری فناوری اطلاعات و توسعه کنترل و راهبری فناوری اطلاعات کمک کند.

با تحقیق جدیدی که در مجله ارتباطات طبیعت منتشر شده، دوراک، محقق ارشد این مطالعه از دانشکده مهندسی برق دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW) و تیم وی  توضیح دادند که اتم مصنوعی تا چه حد می‌تواند به محاسبات کوانتومی کمک کند.

به گفته کارشناسان، ایده ایجاد اتم‌های مصنوعی با استفاده از الکترون‌ها چیز جدیدی نیست، در حقیقت این موضوع نخستین بار در دهه ۱۹۳۰ به صورت تئوری مطرح شد و سپس به صورت تجربی در دهه ۱۹۹۰ نشان داده شد.

دوراک گفت: ما برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ یک نسخه اساسی از آن را در سیلیکون ایجاد کردیم  اما آنچه ما را در مورد آخرین تحقیقات هیجان زده میکند این است که اتم‌های مصنوعی با تعداد بیشتر الکترون‌ها نسبت به گذشته تصور می‌شوند بسیار قوی‌تر هستند، به این معنی که می‌توانند برای محاسبات در رایانه‌های کوانتومی استفاده شوند و قابل اعتماد باشند.

 

 

شماره خبر: 44725
تاریخ: چهارشنبه 23 بهمن 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط