• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

صدای مرموز فضا تکرار شد

13980820000234_Test_PhotoNICTPRESS - ستاره‌شناسان برای دومین بار سیگنال مبهم انفجار رادیویی در کهکشان مارپیچی را دریافت کردند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، ستاره‌شناسان برای دومین بار سیگنال مبهم انفجار رادیویی در کهکشان مارپیچی را دریافت کردند.

 

 

انفجارهای رادیویی سریع یا FRB‌ها، انفجارهای میلی ثانیه امواج رادیویی در فضا هستند، انفجارهای رادیویی جداگانه یک بار ساطع و دیگر تکرار نمی‌شوند، تکرار سریع انفجارهای رادیویی، با ارسال چندباره امواج رادیویی پرانرژی همراه هستند.

در سال‌های گذشته پیش از این چندین انفجار رادیویی سریع در سایر کهکشان‌ها ایجاد شد که به سرعت به منابع خود بازگشتند؛ اما این FRB در حال تکرار، دارای منبع متفاوتی نسبت به نخستین نسخه‌ای پیدا شده آن است.

تلسکوپ‌ها در شبکه VLBI اروپا کمک کردند تا مکان سیگنال تکراری در سال ۲۰۱۹ را مشخص کنند.

منبع تکرار FRB جدید، معروف به 180916.J0158 + 65، با استفاده از هشت تلسکوپ زمینی مشاهده شد که مکان آن را در یک کهکشان با فاصله نیم میلیارد سال نوری از زمین نشان می‌‌داد.

در مقاله جدیدی که در preprint arXiv منتشر شده و هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است، دانشمندان در تلاش هستند تا  صدای ضبط شده در سپتامبر ۲۰۱۸ و اکتبر ۲۰۱۹ شرح دهند.

محققان با استفاده از تلسکوپ عظیم CHIME واقع در بریتیش کلمبیا، کانادا، سیگنال‌های فضایی عمیق را تشخیص دادند؛ بیش از چهار روز، صداهای عجیب در کیهان ضبط شد.

نخستین FRB در سال ۲۰۰۷ کشف شد، اما در سال‌های اخیر تلسکوپ‌های جدید صداهای بیشتری را ضبط کرده‌اند؛ بسیاری از این سیگنال‌های رادیویی فوق العاده قدرتمند تکرار نمی‌شوند؛ آنها شنیده و پس از‌ آن ناپدید می‌شوند.

آدام دلر، اخترفیزیکدان دانشگاه صنعتی سوینبورن می‌گوید: یک توضیح طبیعی برای این صداها وجود دارد که پس از بررسی‌های بیشتر اطلاعات تازه‌ای درباره آنها منتشر خواهد شد.

 

 

شماره خبر: 44727
تاریخ: چهارشنبه 23 بهمن 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط