• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

نایب رئیس کمیسیون اینترنت و انتقال داده های سازمان نصر: کمیسیون اینترنت به دنبال پیشرفت زیرساخت و ارتقای آن به استانداردهای روز دنیاست

imagesICTPRESS - نایب رئیس کمیسیون اینترنت و انتقال داده های سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: مسائلی در این صنعت وجود دارند که مربوط به تاثیرگذاری رفتار و عملکرد سازمان تنظیم مقررات رادیویی بر فعالیت شرکت ها می شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی سازمان نصر تهران، علی توسلی اظهار داشت: سازمان تنظیم مقررات رادیویی منطقا باید بسترهایی برای رشد و توسعه فعالیت شرکت های این حوزه ایجاد کند. کمیسیون اینترنت برای ایجاد و بهبود این فضا رویکردهایی مانند ایجاد تشکل های فکری، برگزاری جلسات مرتبط با سازمان تنظیم مقررات رادیویی داشته ولی متاسفانه نهایتا دراغلب جلسات، به جواب یا نقطه نظر قاطع و مشخصی نرسیده‌ایم یا با نگاه عدم تمایل به حل بعضی مسائل از سوی سازمان تنظیم مقررات مواجه شده‌ایم و به این نتیجه رسیده ایم که اراده ای برای حل مشکلات بویژه توسعه اینترنت ثابت کشور وجود ندارد.
وی افزود: این موارد فقط در رابطه با سرویس، خدمات و صنعت شرکت های عضو کمیسیون اینترنت نیست. ‌دیگر کمیسیون هایی که با سازمان تنظیم در ارتباط هستند نیز با تصمیم ها و عملکرد آن سازمان در موارد متعددی مشکل دارند و حتی گاهی دیده می شود که سازمان تنظیم مقررات به گفته ها و روش های عملکردی که خود ایجاد کرده‌ احترام نمی‌گذارد و به طریق دیگری عمل می کند.
توسلی تصریح کرد: از نظر کمیسیون اینترنت، سازمان تنظیم مقررات باید متولی و پشتیبان این صنعت در کشور باشد ولی طی سال های اخیر متاسفانه تصمیمات و مهم تر عدم اتخاذ به موقع تصمیم باعث افت توسعه‌ کسب کار می‌شود و در راستای توسعه کسب و کار شرکت ها حرکت نمی‌کند و این موضوع برای صنعت اینترنت ثابت کشور خطرآفرین است و حیات شرکت های سرویس دهنده را تهدید می کند.
پایداری و بقا‌ی سرویس دهندگان اینترنت در کشور به منطبق بودن با بالاترین استانداردهای روز جهانی وابسته است، کمیسیون اینترنت هم به دنبال پیشرفت زیرساخت و ارتقای آن به استاندارد های روز دنیاست، نحوه و عادت استفاده‌ی کاربران در داخل کشور دائما در حال تغییر است به طوری که کاربران در حال انتقال از شرکت هایی در گذشته چندین سال سابقه ارائه‌ی خدمات داشته‌اند و نیروی هایی را پرورش داده‌اند، به سمت اپراتور های موبایل کشور هستند که خدمات ارائه‌ی اینترنت را اضافه کرده‌اند و آن را با تعرفه گذاری های نادرست می‌فروشند.
وی بیان کرد: اعضای کمیسیون اینترنت می گویند درخواست هایی از سوی ارائه دهندگان اینترنت درباره‌ شفاف سازی و تثبیت نرخ های ارائه‌ی خدمات به سازمان تنظیم و کمیسیون تنظیم مقررات، ارسال شده را در وضعیت معلق و بلا تکلیفی نگه داشته‌اند.
توسلی معتقد است صنعت ارتباطات ثابت در کشور در حالت بحران قرار گرفته است به طوری که اکثر ارائه دهندگان خدمات این صنعت در طول چند وقت اخیر تعدیل نیرو های زیادی داشته اند و ادامه این روند باعث حذف گروهی از شرکت ها تضعیف سایر شرکت ها مهاجرت کادر های متخصص تربیت شده و عقب ماندن کشور از بستر پایه ای توسعه آتی خواهد شد.

شماره خبر: 44742
تاریخ: جمعه 25 بهمن 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط