• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

هند بر روی هوش مصنوعی و 5Gتمرکز می‌کند

13980119000496_Test_PhotoNICTPRESS - نخست وزیر هند از دانشمندان خواسته تا بر روی فناوری‌های جدید از جمله ۵G، هوش مصنوعی و منابع انرژی تجدید پذیر تمرکز کنند تا بهبود در کیفیت زندگی افراد عادی حاصل شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، نارندرا مودی، نخست وزیر هند از دانشمندان خواسته تا بر روی فناوری‌های جدید از جمله ۵G ، هوش مصنوعی (AI) و منابع انرژی تجدید پذیر تمرکز کنند تا بهبود در کیفیت زندگی افراد عادی حاصل شود.

 

 

مودی این اظهارات را در حالی که رئیس جلسه شورای تحقیقات علمی و صنعتی (CSIR) شامگاه جمعه بود، بیان کرد.

براساس بیانیه صادر شده توسط نخست وزیر هند، هوش مصنوعی و باتری‌های مقرون به صرفه و طولانی را برای ذخیره انرژی تجدیدپذیر هموار می‌کنند.

وی همچنین بر لزوم تلفیق دانش سنتی و علم مدرن برای توسعه محصولات در سطح جهانی تأکید کرد.

مودی از دانشمندان خواست که بر روی نیازهای آرمانی هند کار کنند و به موضوعات اجتماعی در زمان واقعی توجه کنند.

در این بیانیه آمده است ایجاد آزمایشگاه‌های مجازی به گونه‌ای است که می‌توان علم را به همه دانش آموزان در هر گوشه از کشور منتقل کرد.

در این بیانیه اضافه شده است: مودی همچنین تدابیری را برای تقویت همکاری در پروژه‌های تحقیق و توسعه در بین هندی هایی که در مناطق مختلف جهان کار می‌کنند، پیشنهاد کرد.

 

 

نارندرا دامورداس مودی سیاستمدار هندی از رهبران حزب هندو ـ ملی‌گرای حزب بهاراتیا جاناتا است و از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ سروزیر ایالت گجرات هند بود.

مودی نامزد بهاراتیا جاناتا در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۴ برای تصدی پست نخست‌وزیری بود و با پیروزی این حزب مودی به جای منموهان سینگ از حزب کنگره هند نخست‌وزیر هند شد.

 

شماره خبر: 44832
تاریخ: شنبه 3 اسفند 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط