• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

کرونا ویروس هم مانع پرتاب ماهواره چین نشد

13980302000317_Test_PhotoNICTPRESS - چین پرتاب ماهواره را در میان شیوع کرونا ویروس ادامه داد و یک موشک مارس را در نخستین روزهای آغازین سال نوی چینی به فضا فرستاد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، چین پرتاب ماهواره را در میان شیوع کرونا ویروس ادامه داد و یک موشک مارس را در نخستین روزهای آغازین سال نوی چینی به فضا فرستاد.

موشک Long March ۲D از مرکز پرتاب ماهواره Xichang در استان سیچوان این کشور ساعت ۱۶:۰۷ بعدازظهر بلند شد. شرکت علمی و فناوری هوافضای چین نیز تقریبا ۴۰ دقیقه پس از ترک موشک از زمین، این پرتاب را تأیید کرد.

در داخل این موشک چهار ماهواره آزمایشی با نام‌های XJS-C ، XJS-D ، XJS-E و XJS-F بود که همگی وارد مدارهای برنامه ریزی شده خود شدند.

شرکت علمی و فناوری هوافضای چین گفت: این ماهواره‌ها که توسط شرکت‌های تابعه این سازمان ساخته شده‌اند، فناوری‌های جدیدی را برای مشاهدات زمین و برقراری ارتباط با یکدیگر آزمایش می‌کنند.

موشک Long March-۲D که برای حمل ماهواره‌های ارتباطی به فضا پرتاب شد قابلیت حمل ۱۰ ماهواره را دارد و این پرتاب دقیقاً چند روز پس از‌ آن انجام شد که سازمان فضایی چین بررسی‌هایی را به منظور حفاظت افراد دست‌اندرکار از ابتلا به ویروس کرونا انجام داد.

سازمان فضایی این کشور چهار مأموریت را در سال ۲۰۲۰ راه اندازی کرده و امسال بیش از ۴۰ ماهواره را به مدار زمین خواهد فرستاد.

 

 

شماره خبر: 44837
تاریخ: شنبه 3 اسفند 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط