• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

نخستین دوره لیگ بازی های رایانه ای با همکاری ایسوس و انجمن بازی های رایانه ای

ICTPRESS - پس از مدت ها انتظار، نخستین دوره لیگ ورزش‌های الکترونیک و بازی‌های رایانه‌ای در کشور به طور رسمی شروع شد. این لیگ با پلتفرمی جامع در وبسایت ELIGO.ir با همکاری دو مجموعه انجمن ورزش‌های الکترونیک، بخش قطعات دفتر ایسوس و دیگر همراهان شروع به کار کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی ایسوس در ایران، انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران در سال ۱۳۸۵ در وزارت ورزش و جوانان تحت پوشش فدراسیون ورزش‌های همگانی تشکیل و راه اندازی شده است.

این مجموعه مسئولیت برگزاری مسابقات، دوره های آموزشی، لیگ و اعزام تیم های ملی را در کنار گسترش و توسعه این رشته نو پا به عهده دارد. از دیگر وظایف ذاتی و الزامی انجمن راه اندازی باشگاه های ورزش‌های الکترونیک در سطح کشور است.

در طول ۱۴سال فعالیت انجمن بازیکنان و تیم های ملی کشورمان مقام های جهانی و آسیایی را بدست آورده اند، که در سال جاری و در یازدهمین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیک تحت پوشش فدراسیون جهانی ورزش‌های الکترونیک IESF در کشور کره جنوبی،  بازیکن فوتبال الکترونیک کشورمان مدال طلای این بازی را از آن خود کرد و قهرمان جهان شد. در حال حاضر انجمن با حمایت وزارت ورزش و جوانان، اولین دوره لیگ ورزش‌های الکترونیک این رشته را در اسفند ماه سال جاری برگزار می‌کند، که دوره های بعدی لیگ به صورت فصلی از سال آینده ادامه پیدا خواهد کرد.

بخش قطعات دفتر ایسوس نیز، به عنوان برند نخست گیمینگ در جهان، مکمل فعالیت های انجمن بوده و به عنوان یکی از اصلی ترین حامیان صنعت گیم در ایران، در کنار گیمرها بوده است. این برند نیز با تامین و تجهیز گیمرهای ایرانی با جدیدترین و بهترین محصولات معرفی شده در کلاس جهانی، سعی بر این داشته تا کیفیت و سطح مسابقات را مانند سایر نقاط جهان به بهترین درجه برگزار کند.

در این دوره از مسابقات لیگ ۱۲ بازی انتخاب شده است که در مجموع مبلغ 110 میلیون تومان جایزه نقدی به قهرمانان مختلف تعلق می‌گیرد و در دوره بعدی لیگ، در بهار ۱۳۹۹ به ۲۰ بازی افزایش می یابد.

علاقه‌مندان و مخاطبان میتوانند از طریق سایت رسمی لیگ ELIGO.ir اطلاعات بیشتر برای شرکت در مسابقات را کسب کنند.

 

شماره خبر: 44851
تاریخ: شنبه 3 اسفند 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط