• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

زیردریایی خودران ساخته می‌شود

13971129000168_Test_PhotoNICTPRESS - شرکت لاکهید مارتین قراردادی ۱۲.۳ میلیون دلاری با سازمان دارپا امضا کرده تا نخستین مرحله از پروژه«مانتا ری» را آغاز کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، شرکت لاکهید مارتین  قراردادی ۱۲.۳ میلیون دلاری با سازمان دارپا امضا کرده تا نخستین مرحله از پروژه«مانتا ری» را آغاز کند.

لاکهید مارتین که برای شروع برنامه مانتا ری توسط دارپا انتخاب شده قرار است یک زیردریایی عظیم که خودران است و انسان در آن دخالتی ندارد را بسازد.

طبق این قرارداد آژانس دارپا بودجه تحقیق، توسعه و ساخت یک وسیله نقلیه بدون سرنشین برای زیر آب را تأمین می‌کند.

این ماشین نظامی در نوع خود بی‌نظیر است و با برد طولانی دارای قابلیت بارگیری خواهد بود که بدون نیاز به دخالت انسان مأموریت‌هایی را انجام می‌دهند.

لاکهید مارتین، شرکت هوافضا، تجهیزات نظامی و امنیت اطلاعات آمریکایی، برای شروع مرحله اول برنامه مانتا ری ۱۲.۳ میلیون دلار دریافت کرده است. 

براساس این قرارداد  ۵۲ درصد از کارها در West Palm Beach، فلوریدا انجام خواهد شد و سایر کارها درCherry Hil  نیوجرسی و مکان‌های مختلفی در سراسر آمریکا انجام می‌شود.

تخمین زده می‌شود این قرارداد در ژانویه ۲۰۲۱ میلادی تکمیل شود؛ برنامه مانتا ری برای دستیابی به قابلیت اطمینان بالا و استقامت گسترده در طیف گسترده‌ای از محیط‌های دریایی، از سیستم‌های پیشرانه، سنجش و مدیریت انرژی بهره می‌برد.

 

 

شماره خبر: 44867
تاریخ: سه شنبه 6 اسفند 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط