• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

کرونا میلیون‌ها آمریکایی را بدون دسترسی به اینترنت خانه نشین کرد

3414546ICTPRESS - در شرایطی که کرونا بخش اعظم مردم آمریکا را خانه نشین کرده، میلیون‌ها نفر از ساکنان این کشور برای انجام امور حرفه‌ای، شخصی و خرید به اینترنت دسترسی ندارند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، بررسی که توسط این شبکه تلویزیونی و بر اساس داده‌های مربوط به وزارت کار و سرشماری‌های عمومی آمریکا در سال‌های گذشته صورت گرفته، نشان می‌دهد تنها ۷ درصد از افراد شاغل در آمریکا قبل از آغاز شیوع ویروس کرونا در ادارات و شرکت‌هایی کار می‌کردند که در آنها به دورکاری با استفاده از اینترنت تشویق می‌شدند.

بررسی‌های مؤسسه پیو نشان می‌دهد بخش اعظم این مشاغل در اختیار افرادی خاص و دارای درآمد بالا بوده‌اند و تنها یک درصد از شاغلان بخش خصوصی در آمریکا با متوسط درآمد کمتر از ۱۳.۲۵ دلار در ساعت امکان دورکاری داشته‌اند.

بر طبق همین بررسی میلیون‌ها خانوار به خصوص در ایالات غربی آمریکا در منازل خود به اینترنت دسترسی ندارند و البته این مشکل در بسیاری از ایالات مرکزی و شمالی آمریکا نیز وجود دارد. تنها ایالات جنوب شرقی آمریکا از نظر دسترسی به اینترنت در منازل وضعیت مطلوبی دارند و میزان دسترسی خانوارها به اینترنت در آنها در مجموع از ۵۰ درصد فراتر می‌رود.

اما در مورد اکثر ایالات واقع در مرکز، غرب و شمال آمریکا تنها بین ۵ تا ۳۰ درصد خانوارها به اینترنت خانگی دسترسی دارند و این امر انجام امور روزمره مانند خرید، یادگیری آنلاین، دورکاری و غیره را ناممکن می‌کند.

شماره خبر: 45122
تاریخ: شنبه 9 فروردین 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط