• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

دستبندی که "فاصله‌گذاری اجتماعی" را گوشزد می‌کند

61641212ICTPRESS - یک شرکت فناوری بلژیکی دستبندهایی تولید کرده که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را به کارگران گوشزد می‌کند.

 به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، کارگران بندر آنتورپ بلژیک به تازگی در حال آزمایش یک دستبند جدید هستند که فاصله‌گذاری اجتماعی را به آنها هشدار می‌دهد.

زمانی‌ که کارگران پروتکل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند و خیلی به یکدیگر نزدیک شوند، این دستبند با لرزش خود به آنها هشدار می‌دهد.

این دستبند "رام‌وروان"(RomwareONE) نامگذاری شده و توسط شرکت فناوری بلژیکی "رومبیت"(Rombit) ساخته شده است. در این دستبند از فناوری رادیویی "فَراپهن‌باند"(UWB) استفاده می‌شود تا محل دقیق حضور کارگرانی که این دستبند را پوشیده‌اند، مشخص کند.

پیش از این شرکت "رومبیت" حسگرهایی با هدف حفظ ایمنی در بندر برای کارگران نصب کرده بود تا از آنها در برابر ماشین آلات سنگین محافظت کند یا اگر فردی در آب افتاد، مکان دقیق آن را شناسایی کند.

حال این شرکت طراحی فناوری خود را تغییر داده تا با پروتکل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی منطبق شود.

 

 

"جان بیکلمنز"(John Baekelmans) مدیر "رومبیت"گفت: ما پیش از این با فناوری‌ خود می‌توانستیم فاصله بین دو دستگاه را اندازه‌گیری کنیم. با شیوع کرونا به این فکر افتادیم که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را برای کارگران فراهم کنیم.

دستبند "رام وروان" در اطراف هر کارگر شعاعی نامرئی ایجاد می‌کند و هر زمانی‌ که فردی دیگر که او هم دستبند دارد، به فضای این شعاع وارد شود، شروع به ارتعاش می‌کند و تا زمانی‌ که این دو نفر در فاصله ایمن از هم قرار نگیرند، به لرزش ادامه می‌دهد.

 

 

شرکت رومبیت گفت: این دستبندها از حریم شخصی افراد هم محافظت می‌کند. چرا که به سیستم ابری متصل نیستند. اطلاعات دستبند فقط در مورد ارتباط دستبند با دیگر دستبندهاست و پس از سه هفته پاک می‌شود.

این شرکت اعلام کرد پس از اینکه کارگران بندر "آنتورپ" از این دستبند استفاده کردند، بیش از ۴۰۰ شرکت از ۹۹ کشور جهان پیشنهاد خرید دستبندها را به رومبیت ارسال کرده‌اند.

این شرکت امیدوار است ظرفیت تولید خود را افزایش داده و تا اواخر ماه جاری دو هزار دستگاه دستبند تولید کند.

 

شماره خبر: 45760
تاریخ: پنجشنبه 1 خرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط