• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

برای درامان ماندن از کرونا حتی باید در خانه هم ماسک بزنید

13990309000414_Test_PhotoNICTPRESS - نتایج یک مطالعه جدید در چین نشان می دهد استفاده از ماسک برای درامان ماندن از کرونا در منازل نیز ضروری است و با این کار احتمال ابتلای اعضای خانواده به این بیماری به میزان چشمگیری کاهش می یابد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، بر اساس یک تحقیق علمی استفاده از ماسک در منزل احتمال ابتلای دیگر اعضای خانواده به بیماری کرونا را تا ۷۹ درصد کاهش می دهد. بر همین اساس، شستشوی مرتب دست با صابون و مواد ضدعفونی کننده هم احتمال ابتلای همسر و فرزندان به کرونا را در منزل تا ۷۷ درصد کمتر می کند.

 

 

محققان چینی می گویند مردم و به خصوص افرادی که برای رفتن به سر کار یا انجام امور روزمره چاره ای جز خروج از منزل ندارند، ضروری است که در منزل شخصی هم از ماسک استفاده کنند و این تصور که در درون خانه باید استفاده از ماسک را کنار گذاشت،غلط است.

پژوهشگران مذکور تصریح کرده اند تا زمانی که واکسنی برای درمان قطعی ویروس کرونا پیدا شود، استفاده از ماسک در منزل و محل کار نباید به هیچ وجه متوقف شود. با توجه به اینکه کرونا از طریق تنفس و قطرات کوچک خارج شده از بینی و دهان افراد مبتلا به دیگران منتقل می شود، ماسک زدن می تواند جلوی بیمار شدن افرادی که در منزل هستند را بگیرد.

شماره خبر: 45859
تاریخ: یکشنبه 11 خرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط