• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تولید ماده منعطف خودترمیم با قابلیت تولید نور

13990313000291_Test_PhotoNICTPRESS - محققان سنگاپوری موفق به تولید ماده ای منعطف باقابلیت خودترمیمی شده اند که از خود نور ساطع می کند و می تواند در صنایع مختلف کاربردهای گوناگونی داشته باشد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محققان صنایع الکترونیک همیشه علاقمند به استفاده از محصولات برقی منعطف و خودترمیم بوده اند. ماده جدیدی که در همین راستا تولید شده علاوه بر خاصیت کشسانی در صورت آسیب دیدن خود را ترمیم می کند.

ماده یادشده با استفاده از فناوری موسوم به HELIOS ابداع شده و برای ساخت آن از ورق های لاستیکی شفاف ساخته شده از "ترکیبی منحصر به فرد" از فلورولاستومر و سورفاکتانت استفاده شده است.

 

 

 

فلوئورولاستومرها نوعی لاستیک مصنوعی مبتنی بر فلوروکربن هستند. سورفاکتانت ها هم کشش سطح بین دو مایعات را کاهش می دهند و اغلب به عنوان مواد شوینده استفاده می شوند. این مواد دارای توان عایق بندی بسیار بالایی هستند و امکان ذخیره شارژ الکترونیکی بیشتری در ولتاژهای پایین تر را فراهم می آورند.

از این فناوری می توان در آینده برای تولید نمایشگرهای بی سیم با طول عمر بالا و نیز ساخت ربات های منعطف پوشیدنی و ربات های دیگری با قابلیت امداد و نجات استفاده کرد.

شماره خبر: 45889
تاریخ: سه شنبه 13 خرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط