• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

دی اکسیدکربن جو زمین رکورد تازه زد

13970820000140_Test_PhotoNICTPRESS - اگر چه میزان انتشار گازهای گلخانه ای کاهش یافته، اما این امر موجب کاهش تجمع گاز دی اکسید کربن در جو کره زمین نشده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، میزان ایجاد آلودگی در جوکره زمین به علت فعالیت های مخرب بشر در گذشته تا بدان حد بوده که کاهش این فعالیت ها پس از شیوع ویروس کرونا هم موجب جبران و کاهش خسارت های گذشته نشده است.

آماری که توسط موسسه اقیانوس شناسی اسکریپتس منتشر شده، نشان می‌دهد تمرکز گاز دی اکسیدکربن در جو زمین در ماه گذشته به رکورد بی سابقه ۴۱۷ بخش در هر میلیون بخش (ppm) رسیده است.

 

 

درحالی که برخی دانشمندان امیدوار بودند کاهش رفت و آمدهای انسان به علت شیوع ویروس کرونا بتواند این وضعیت را اندکی تغییر دهد، حالا مشخص شده تراکم گازهای گلخانه ای موجود در جو زمین به اندازه ای است که با کاهش چند ماهه فعالیت های مخرب ضدمحیط زیست وضعیت موجود بهبود نمی یابد.

پیش از این اعلام شده بود که تعطیلی های ناشی از شیوع ویروس کرونا به کاهش ۲۵ درصدی انتشار کربن در جو کره زمین انجامیده است ولی برای بهبود شرایط زیست محیطی این کاهش باید طی سال های آینده نیز ادامه یابد.

شماره خبر: 45915
تاریخ: شنبه 17 خرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط