• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

هوش مصنوعی ابتلا به 20بیماری را پیش‌بینی می‌کند

13990231000111_Test_PhotoNICTPRESS - سیستم هوش مصنوعی توسعه داده شده توسط محققان ژاپنی، قابلیت پیش بینی احتمال ابتلا فرد به 20 بیماری را پیش از وقوع آن دارد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  پژوهشگران دانشگاه کیوتو و دانشگاه هیروساکی ژاپن در مطالعه اخیرشان یک سیستم هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل کننده داده (Data-crunching AI) را توسعه داده‌اند که می‌تواند احتمال ابتلای هر فرد در آینده به ۲۰ بیماری را پیش‌بینی کند.

این مدل که در دانشگاه هیروساکی و دانشگاه کیوتو ایجاد شده است، احتمال ابتلا به یک بیماری را طی سه سال بر اساس داده‌های بدست آمده از معاینات بهداشتی داوطلبانه در حدود ۲۰ هزار  نفر در ژاپن محاسبه کرده است.

اگر بیمار موافقت کند که داده‌هایی را در مورد ۲۰ دسته جمع آوری شده در طول معاینه منتشر کند، این مدل می‌تواند از پیشرفت‌های احتمالی تصلب شرایین، فشار خون بالا، بیماری مزمن کلیه، پوکی استخوان، بیماری عروق کرونر قلب و سایر بیماری‌ها اطلاع دهد.

یاسوشی اوکونو، استاد دانشکده پزشکی کیوتو گفت: ما پیش‌بینی‌های درست و دقیقی در مورد اینکه آیا افراد طی سه سال آینده به یک بیماری مبتلا خواهند شد یا خیر انجام دادیم.

 تیم پژوهش علاوه بر اطلاعات کلی معاینه، ارزیابی وضعیت بدنی داوطلبان، انجام آزمایش‌های ژنتیکی و سؤال درباره عادات رژیم غذایی ، شیوه زندگی و فعالیت‌های اجتماعی را نیز تحت نظر گرفتند.

تیم تحقیقاتی Okuno در تجزیه و تحلیل خود از هوش مصنوعی استفاده کرده و ارتباطی بین پیشرفت برخی بیماری‌ها و شرایط سلامتی افراد ، ژنتیک و شیوه زندگی آنها کشف کردند.

به عنوان مثال، تیم تحقیقاتی قادر به پیش بینی احتمال ابتلای فرد به دیابت بر اساس میزان قند خون آنها بود.

از این مدل می‌توان برای ارائه توصیه‌های شخصی در مورد چگونگی ایمن بودن افراد در برابر ابتلا به بیماری‌های مختلف بر اساس ژنتیک و عادت‌های غذایی، سیگار کشیدن و مصرف الکل استفاده کرد.

 

شماره خبر: 46161
تاریخ: یکشنبه 8 تیر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط