• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تولید واکسن ضد کرونا توسط برزیل

13990222000202_Test_PhotoNICTPRESS - برزیل توافق نامه‌ای را برای تولید واکسن آزمایشی ضد کرونای شرکت انگلیسی آسترازنکا امضا کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  برزیل روز شنبه اعلام کرد، توافق نامه‌ای به ارزش ۱۲۷ میلیون دلار آمریکا را امضا کرده است تا به طور محلی واکسن تجربی تولید شده توسط آسترازنکا را تهیه کند.

 واکسن تجربی تولید شده توسط «AstraZeneca» نوید مبارزه با بیماری همه گیر کووید ۱۹ را داده است.

 شرکت داروسازی آسترازنکا توافق کرده که ۴۰۰ میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا تولید کند. این توافق، جدیدترین همکاری میان دانشمندان، دولت‌ها و شرکت‌های داروسازی در جهت مبارزه با ویروس مذکور است.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، واکسن آسترازنکا کاندیدای پیشرو در جهان و از نظر توسعه برای پیشرفت مجوز و تبدیل شدن به یک واکسن رسمی علیه این بیماری در نظر گرفته شده است.

این شرکت انگلیسی در حال حاضر آزمایشات گسترده‌ای در مورد واکسن انجام می‌دهد که توسط محققان دانشگاه آکسفورد ساخته شده است.

الشیو فرانک، مسئول بهداشت برزیل در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: این کشور در ابتدا ۳۰ میلیون دوز از واکسن را  تولید می‌کند.

فرانکو گفت: برزیل در حال  توسعه واکسن ضد کرونا است اما از اینکه ممکن است موفقیت‌آمیز هم نباشد آگاه است؛ در صورت عدم موفقیت تمام شرایط لازم برای صدور مجوز واکسن دیگر تأیید می‌شود.

برزیل دومین کشور تحت تأثیر همه گیری کروناویروس است که بیش از ۱.۲ میلیون مورد تا روز جمعه و بیش از ۵۵ هزار کشته در اثر آن گزارش کرده است.

 

 

شماره خبر: 46163
تاریخ: یکشنبه 8 تیر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط