• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

جزئیاتی درباره افزایش ۴ برابری هزینه تلفن ثابت/ هزینه‌ها صرف چه اموری خواهد شد؟

telephonICTPRESS - مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: مبالغ حادث شده از افزایش قیمت که خود نوعی درآمد به حساب می‌آید، صرف تجهیز شبکه‌ها و زیرساخت‌های مخابراتی و همچنین توسعه و پشتیبانی خدمات مخابراتی در لایه‌های مختلف دسترسی خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، تلفن ثابت از جمله مواردی است که در همه خانه‌ها وجود داشته و توسط همه قشرهای مختلف جامعه مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین هرگونه تغییر و تحول در ارتباط با این موضوع، از اهمیت ویژه‌ای برای عموم مردم برخوردار است.

چند روز پیش، با برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده توسط شرکت مخابرات ایران، افزایش حق اشتراک تلفن‌های ثابت با نظر مثبت حاضرین مجمع و همچنین حمایت فرامرز رستگار دبیر و عضو هیات مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران، همراه شده و در نتیجه این تفاهم نظرها، این اقدام مخابرات با اکثریت آراء تصویب شد.

 

 

 

 

 

افزایش ۴ برابری حق اشتراک تلفن ثابت

پس از تصویب افزایش حق اشتراک تلفن ثابت نیز محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، با اشاره به اینکه تعرفه خدمات مخابراتی در همه بخش‌ها، اعم از صوت و دیتا به مدت ۱۵ سال و از سال ۸۴ تاکنون افزایش نیافته، بیان داشت: لزوم توسعه شبکه و جایگزینی تجهیزات جدید به جهت ضرورت تغییر تکنولوژی، افزایش قابل توجه هزینه‌های ناشی از اقلام رفاهی کارکنان و بازنشستگان، از جمله مهم‌ترین اولویت‌های شرکت مخابرات ایران است. وی در پایان انواع نرخ‌های تعیین شده در این مورد را اعلام کرد و مشخص شد که هزینه اشتراک تلفن ثابت ۴ برابر قیمت پیشین افزایش داشته است.

به دنبال افزایش ۴ برابری هزینه حق اشتراک تلفن ثابت، شاهد واکنش بسیاری از مخاطبان به این موضوع بودیم که سؤالات مختلفی را در این زمینه مطرح کردند و خواستار پاسخ سؤالات خود و همچنین دلیل این افزایش قیمت ناگهانی و ۴ برابری بودند؛ بنابر خواست مخاطبان گزارشی با هدف شفاف‌سازی و رفع ابهامات در این خصوص تهیه شده است که در ادامه آن را می‌خوانید.

 

مبالغ دریافتی از مردم صرف چه اموری می‌شود؟

محمدرضا بیدخام مدیرکل روابط بین‌الملل شرکت مخابرات در پاسخ به این سؤال که مبالغ پرداختی از سوی مردم، ناشی از افزایش ۴ برابری هزینه اشتراک تلفن ثابت صرف چه اموری خواهد شد، توضیح داد: مبالغ حادث شده از افزایش قیمت که خود نوعی درآمد به حساب می‌آید، صرف تجهیز شبکه‌ها و زیرساخت‌های مخابراتی و همچنین توسعه و پشتیبانی خدمات مخابراتی در لایه‌های مختلف دسترسی و ارتقای تک‌روشی خواهد شد.

وی دسترسی را ارائه سرویس‌های بهتر با تنوع و کیفیت بیشتر به مردم عنوان کرد و افزود: با توجه به وضعیت بازار و بررسی نیازمندی‌های مردم، می‌توانیم سرویس‌های مختلفی را طراحی کرده و در اختیار مشتریان قرار دهیم، که ارائه این سرویس‌ها نیاز به استفاده از تکنولوژی‌های جدید دارد و قاعدتا از این درآمدی که حاصل خواهد شد در این امور می‌توانیم استفاده کنیم.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه همه ساله، فناوری‌های زیادی وارد بازار کار شده و نیاز است بسیاری از برنامه‌های مورد استفاده نیز به روز شوند، تصریح کرد: به روز کردن سرویس‌ها و دستگاه‌ها نیاز به صرف هزینه در این زمینه دارند و این کار می‌تواند تغییراتی در نحوه خدمات‌دهی به مشترکین، در هر برحه زمانی چه هنگام خریداری و چه بعد از آن ایجاد و ارائه کند.

 

افزایش سرعت و کیفیت اینترنت به دنبال افزایش هزینه‎ ها

وی همچنین با بیان اینکه ارائه سرویس‌های اینترنتی نیز از خدمات ذکر شده مستثنی نیست افزود: سعی می‎کنیم کیفیت کار را بالا برده و پشتیبانی بهتری برای مشترکین اینترنت مخابرات، سرویس‌ها و بسته‌های متنوع‌تری را برای استفاده به آنان عرضه کنیم؛ پس این امر قطعا افزایش سرعت و کیفیت اینترنت را نیز به همراه خواهد داشت و چه اینترنت ADSL  و چه  VDSL  از آن بهره‌بر خواهد بود. افزایش خدمات‌رسانی در این زمینه نیز مربوط به مشترکین خانگی و هم مشترکین تجاری است.

 

امنیت شبکه و مشترکین در ازای مبالغ دریافتی از مردم

بیدخام در پاسخ به سؤالی مبنی بر چگونگی تأثیر افزایش هزینه اشتراک تلفن ثابت در ایجاد امنیت بیشتر و نحوه حفاظت از اطلاعات مشترکین این شرکت اظهار داشت: قطعا یکی از بخش‌ها در بحث توسعه شبکه، پایداری در شبکه‌های مخابراتی است که امنیت شبکه و مشترکین را نیز شامل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در توسعه‌ شبکه‌های مخابراتی چند اصل برای ما حائز اهمیت است که یکی از آن‌ها بحث امنیت است و زمانی که قرار است دستگاهی را تهیه و از آن استفاده کنیم قطعا امنیت حاصل از آن برای ما مهم است و سعی می‌کنیم در خریدها و توسعه‌هایی که صورت خواهد گرفت با خرج مبالغ بیشتر، امنیت بیشتری را در شبکه ایجاد کنیم.

 

افزایش ۴ برابری حق اشتراک به جای رایگان بودن VDSL 

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا رایگان بودن هزینه‌های نصب VDSL برای مشترکین مخابرات از دلایلی است که باعث شده هزینه اشتراک تلفن ثابت به یکباره ۴ برابر افزایش یابد، توضیح داد: ارتقای ADSL به VDSL برای مردم رایگان، اما برای ما هزینه‌بر است، بنابراین برای تسریع این امر قطعا درآمد حاصل شده از بخش مذکور در نحوه سرویس‌دهی VDSL نیز مصرف خواهد شد و حتما هم در مدت زمان ارائه و هم در کیفیت انجام کار مؤثر خواهد بود.

 

اگر آبونمان پرداخت می‌کنید اطلاع دهید!

در پایان درخصوص دریافت پیام‌هایی از سوی مردم در ارتباط با پرداخت هزینه آبونمان با وجود ممنوع بودن این امر، علت را از مدیرکل روابط عمومی مخابرات جویا شدیم که وی در پاسخ با اشاره به این حکم داده شده توسط دیوان عدالت در سال گذشته، علاوه بر تکذیب شدید و قوی این موضوع و تأکید بر عدم دریافت هزینه با عنوان آبونمان، از مردم خواست اگر همچنان مبالغ آبونمان پرداخت می‌کنند با شماره‌های ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۰ تماس گرفته و اطلاع دهند؛ اگر چنین مواردی وجود داشته باشد مبالغ حتما باید به حساب مشترکین عودت داده شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

شماره خبر: 46181
تاریخ: دوشنبه 9 تیر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط