• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تحریم فناورانه آمریکا علیه هنگ کنگ برای انتقام از چین

13981121000981_Test_PhotoNICTPRESS - همزمان با افزایش تنش میان آمریکا و چین بر سر هنگ کنگ، ایالات متحده از تحریم صادرات برخی کالاهای فناورانه دارای کاربرد دوگانه به هنگ کنگ خبر داده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، چین قصد دارد تسلط و کنترل خود بر هنگ کنگ را افزایش دهد و از همین رو آمریکا نیز در مقام تلافی برآمده و می خواهد با اعمال سیاست های تحریمی به جنگ چین برود.

تحریم های جدید آمریکا در حوزه فناوری قبلا تنها شامل چین می شد، اما حالا دامنه آن به هنگ کنگ نیز کشیده شده است. تا به امروز آمریکا رفتار متفاوتی با هنگ کنگ داشته و آن را در حوزه سیاست های گمرکی، ارزی و مسافرتی متفاوت از چین می دانست.

 

 

اما حالا کاخ سفید مدعی شده که با افزایش کنترل چین بر هنگ کنگ، ممکن است برخی اقلام حساس فناورانه از این منطقه به چین منتقل شده و در اختیار ارتش این کشور قرار بگیرد. بر اساس قانون امنیتی جدید مصوب چین، کنترل این کشور بر هنگ کنگ که قبلا مستعمره انگلیس بود، افزایش می یابد.

تحریم های فناورانه جدید آمریکا بر علیه هنگ کنگ ممکن است به موقعیت این منطقه از جهان به عنوان قطب فناوری و کسب و کار آسیب قابل توجهی بزند.

شماره خبر: 46218
تاریخ: شنبه 14 تیر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط