• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تولید قلم هوشمند پزشکی برای کنترل سلامت افراد

13990424000101_Test_PhotoNICTPRESS - گروهی از محققان دانشگاه مسیوری برای اولین بار از تولید قلم هوشمندی خبر داده اند که می تواند برای کنترل و ثبت اطلاعات زیستی افراد از طریق بدنشان مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در هسته قلم یادشده از ۹۰ درصد گرافیت استفاده شده که رسانا بوده و می توان از آن برای نگارش اطلاعات بر روی کاغذی هوشمند و ویژه هم استفاده کرد.

گرافیت یادشده مجهز به الکترودهایی نیز هست و ساختار منعطفی برای دریافت و انتقال اطلاعات دارد. البته در صورت افزایش میزان گرافیت این قلم به ۹۳ درصد کارآیی و توانایی آن بیشتر می شود.

 

 

قلم و کاغذ هوشمند مذکور برای دریافت اطلاعاتی همچون دمای بدن، میزان قند خون و غیره قابل استفاده است. حسگرهای نصب شده بر روی این قلم و کاغذ می توانند به طور آنی داده های مربوط به سلامت افراد را دریافت کنند و این داده را در اختیار پزشکان و کادر درمان قرار دهند.

مهم ترین مزیت این قلم و کاغذ هوشمند هزینه پایین تولید آنها و نیز قابلیت استفاده ساده از آنهاست. بر خلاف محصولات هوشمند پلاستیکی، این قلم و کاغذ با محیط زیست نیز سازگاری دارند. محصول یادشده فعلا در مرحله آزمایشی است و قرار است بررسی های بیشتر بر روی آن برای تجاری سازی صورت بگیرد.

شماره خبر: 46350
تاریخ: چهارشنبه 25 تیر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط