• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

هوش مصنوعی ابتلا به کرونا را بررسی می‌کند

13990319000957_Test_PhotoNICTPRESS - محققان انگلیسی به تازگی یک تست تشخیص کرونا با کمک هوش مصنوعی توسعه داده‌اند که قادر است در عرض یک ساعت ابتلای فرد به ویروس کرونا را شناسایی کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محققان انگلیسی به تازگی یک تست تشخیص کرونا با کمک هوش مصنوعی توسعه داده‌اند که قادر است در عرض یک ساعت ابتلای فرد به ویروس کرونا را شناسایی کند.

ابزاری که در دانشگاه آکسفورد تهیه شده «Cruial AI» نام گرفته و می‌تواند براساس اطلاعاتی که به طور روتین جمع آوری شده و داده‌های اولیه، ابتلا به بیماری را تشخیص دهد.

توسعه دهندگان «Cruial AI» می‌گویند، این ابزار می‌تواند افرادی را که به منظور تست ابتلا به کرونا وارد بیمارستان می‌شوند، به سرعت غربالگری کند و نتیجه آن را در عرض یک ساعت در اختیار پزشکان بگذارد.

ابزار هوش مصنوعی Curial توسط تیمی در دانشگاه آکسفورد تهیه شده است و داده‌هایی را که معمولاً در نخستین ساعت از ورود به بخش اورژانس مانند آزمایش خون و علائم حیاتی از بیماران جمع آوری شده را ارزیابی می‌کند تا احتمال آزمایش مثبت بیمار را تعیین کند.

آزمایش ویروس کرونا در حال حاضر شامل تجزیه و تحلیل مولکولی سواب بینی و گلو است که ارائه نتیجه آن بین ۱۲ تا ۴۸ ساعت زمان می‌برد.

 

 

شماره خبر: 46511
تاریخ: شنبه 11 مرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط