• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

یاماها قایق برقی چابک و بی صدا تولید کرد

13990510000500_Test_PhotoNICTPRESS - شرکت یاماها به فناوری تازه ای دست یافته که تولید قایق های برقی بی صدا با قدرت مانور بالا را ممکن می کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در قایق برقی جدید تولیدی یاماها از سیستم فرمان و پیشرانه تازه ای موسوم به هارمو استفاده شده که توانایی قایق یادشده را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد.

سیستم هارمو دارای موتوری دوبخشی است. بخش اول آب را به صورت آبشاری و افقی بیرون می دهد و بخش دوم آب را به صورت عمودی به بیرون هدایت می کند. همین مساله حرکت ظریف قایق را در مسیرهای گوناگون با قدرت مانور بالا تسهیل می کند.

 

 

در حالت عادی تنها موتور عمودی فعال است، اما با فعال کردن موردی موتور افقی می توان برای کاهش صدای قایق برقی و نیز بیشتر کردن قدرت مانور قایق اقدام کرد.

در کف این قایق برقی جدید نیز یک موتور و پروانه نصب شده است. پروانه یادشده به گونه ای طراح شده که بدون ایجاد سروصدای اضافی آب را با سرعت های مختلف و در جهات گوناگون هدایت کند. هدایت کل این قایق با استفاده از یک دسته جوی استیک در کابین هدایت صورت می گیرد. اولین استفاده آزمایشی از این قایق یک هفته دیگر انجام می شود.

شماره خبر: 46515
تاریخ: شنبه 11 مرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط