• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

فرانسیس آلن؛ دانشمند صنعت محاسبات درگذشت

13990520000175_Test_PhotoNICTPRESS - دانشمند آمریکایی علوم رایانه و صنعت محاسبات در سن 88 سالگی و بر اثر عارضه آلزایمر درگذشت.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، فرانسیس آلن، دانشمند آمریکایی علوم رایانه در سن ۸۸ سالگی و بر اثر عارضه آلزایمر درگذشت.

یک هفته غم انگیز برای صنعت محاسبات رقم خورده؛ گزارش شرکت ماشین‌های بین‌المللی کسب‌وکار از طریق نیویورک تایمز مبنی بر این  است که این دانشمند در روز تولد خود، ۴ اوت، در سن ۸۸ سالگی در اثر آلزایمر درگذشت.

فرانسیس آلن در سال ۱۹۵۴ مدرک کارشناسی ریاضی خود را از دانشگاه ایالتی نیویورک در آلبانی و سه سال بعد کارشناسی ارشد کامپیوترش را از دانشگاه میشیگان دریافت کرد.

آلن در پیشرفت زنان در فناوری نقش مهمی داشت؛ جدا از اینکه یکی از معدود زنانی است که در کارهای اولیه روی رایانه فعالیت انجام داده و مقالات مؤثر نوشته، برای ورود زنان به حوزه فناوری تلاش‌های بسیاری کرده است.

وی نخستین  زنی بود که در شرکت ماشین های بین‌المللی کسب‌وکار (آی‌بی‌ام) مشغول به کار شد؛ فرانسیس آلن در فوریه سال ۲۰۰۷ موفق شد جایزه تورینگ سال ۲۰۰۶ را از ای‌سی‌ام دریافت کند. او نخستین زنی است که توانسته این جایزه را کسب کند.

شرکت آی‌بی‌ام تولیدکننده و فروشنده نرم‌افزار و سخت‌افزار، ارائه دهنده خدماتی چون زیرساخت، میزبانی وب، فناوری نانو و رایانه بزرگ است.

جایزه ای‌سی‌ام تورینگ نیز سالانه از سوی انجمن ماشین‌های محاسب (ACM) به اشخاصی که سهم بسزایی در زمینه کامپیوتر دارند، اعطا می‌شود. از آن جایی که جایزه نوبل برای علوم کامپیوتر وجود ندارد، از این جایزه به عنوان جایزه نوبل در کامپیوتر یاد می‌شود.

 

 

شماره خبر: 46602
تاریخ: دوشنبه 20 مرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط