• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

سازمان بهداشت جهانی واکسن روسیه را بررسی می‌کند

13990512000108_Test_PhotoNICTPRESS - سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت: این سازمان در ارتباط با صلاحیت نخستین واکسن احتمالی کووید 19 در جهان با روسیه تماس نزدیکی دارد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه گفت: این سازمان در ارتباط با صلاحیت نخستین واکسن احتمالی کووید ۱۹ در جهان با روسیه تماس نزدیکی دارد.

تارک جاسارویچ، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در یک نشست مطبوعاتی مجازی گفت: ما با مقامات بهداشت روسیه در تماس نزدیکی هستیم و بحث و گفتگو در مورد صلاحیت احتمالی واکسن توسعه داده این کشور برای کرونا واکسن توسط سازمان بهداشت جهانی در حال انجام است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز گذشته اعلام کرد این کشور نخستین واکسن ویروس کرونای جهان را ثبت کرده است.

این واکسن با همکاری مشترک وزارت دفاع این کشور و موسسه تحقیقات گامالیا ساخته شد. آزمایشات بالینی این واکسن در هجدهم ماه ژوئن انجام گرفت و تمامی ۳۸ داوطلب دریافت کننده این واکسن در برابر ویروس مصون هستند. 

جاسارویچ افزود: کیفیت هر واکسن مستلزم بررسی دقیق و ارزیابی همه داده‌های مورد نیاز برای ایمنی و کارآیی است.

وی گفت: هر کشور دارای نهادهای نظارتی ملی است که استفاده از واکسن در قلمرو خود را تأیید می‌کند.

پوتین اظهار امیدواری کرده که تولید انبوه واکسن ثبت شده در روسیه باید در آینده نزدیک آغاز شود و واکسیناسیون به طور داوطلبانه در دسترس همه افراد این کشور خواهد بود.

معاون نخست وزیر روسیه، پیش بینی می‌کند تولید واکسن در پایان ماه آگوست یا آغاز ماه سپتامبر آغاز شود و کارمندان بهداشت و درمان اولین کسانی خواهند بود که واکسینه می‌شوند.

 

 

شماره خبر: 46634
تاریخ: چهارشنبه 22 مرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط