• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

فناوری که آب دریا را در 30دقیقه قابل آشامیدن می‌کند

13990407000847_Test_PhotoNICTPRESS - محققان با استفاده از تنها یک فیلتر پیشرفته و قدرت نور مستقیم خورشید، یک فناوری جهانی را توسعه داده‌اند که می تواند حجم زیادی از آب دریا را در کمتر از 30 دقیقه برای نوشیدن ایمن می‌کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محققان استرالیایی با استفاده از تنها یک فیلتر پیشرفته و قدرت نور مستقیم خورشید، یک فناوری جهانی را توسعه داده‌اند که می تواند حجم زیادی از آب دریا را در کمتر از ۳۰ دقیقه برای نوشیدن ایمن می‌کند.

به گفته دانشگاه موناش مستقر در ملبورن، این فیلتر مخصوص طراحی شده قادر به تولید صدها لیتر آب قابل شرب در روز است و برای تصفیه آن فقط به نور مستقیم خورشید نیاز دارد و این روند را با صرفه اقتصادی، کم هزینه و پایدار می‌کند.

در ساخت فیلترها از چهارچوب‌های فلزی آلی (MOF) استفاده می‌شود ، طبقه‌ای از ترکیبات متشکل از یون‌های فلزی که یک ماده بلوری را تشکیل می‌دهند.

در طی فرآیند نمک زدایی، ابتدا فیلتر موتوریزه شده MOF نمک‌هایی را از آب جذب می‌کند؛ استاد پیشرو این تحقیق، هوانتینگ وانگ از گروه مهندسی شیمی دانشگاه موناش گفت: آب شیرین کن گزینه‌ای مناسب برای رفع بحران کمبود آب فشرده در سراسر جهان است.

 

 

شماره خبر: 46643
تاریخ: پنجشنبه 23 مرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط