• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

میزبانی فرابورس از نخستین شرکت زراعی در سال 99

ICTPRESS - روز سه‌شنبه 21 مرداد 99، فرابورس ایران هشتادو‌چهارمین نشست «یک دیدار، یک عرضه» خود را به مناسبت عرضه اولیه ‏شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر با نماد «زملارد» برگزار کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از فرابورس ایران، در نشست زملارد به عنوان دهمین عرضه اولیه امسال ‏فرابورس، مدیرعامل آن گفت که این شرکت از سال ۱۳۳۳ با صد رأس گاو شیری فعالیت خود را آغاز کرده و سرمایه آن در ‏حال حاضر ۳۰۰ میلیارد تومان است.‏

موضوع فعالیت شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر که به زودی به جمع شرکت‌های فرابورسی می‌پیوندد، کشاورزی، دامپروری، صنایع غذایی و صنایع وابسته است و از زیرمجموعه‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی «شستا» به شمار می‌رود.

حسین معصومی مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر در مورد ظرفیت‌های این شرکت، گفت: زملارد در حال حاضر دارای ۴۸۰۰ رأس دام است که از این تعداد ۲۶۰۰ رأس، دام مولد است. این شرکت همچنین دارای ۲۰۰ هکتار زمین است که ۴۰ هکتار آن برای زراعت استفاده می‌شود.

به گفته معصومی، مقدار شیر تولیدی شرکت زملارد در سال 97 حدود 27 میلیون تُن و در سال 97 بیش از 30 میلیون تُن بوده که در سه‌ماهه اول سال 99 این رقم به بیش از 8 هزار تن رسیده است که افزایش 10 ‌درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

وی سهامداران عمده این شرکت را معرفی کرد و گفت: 99.99 درصد از 300 میلیون سهام شرکت زملارد متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین است و شرکت‌های کشت و دامداری فکا، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، سرمایه‌گذاری هامون شمال و کارگزاری رسمی بیمه تامین آینده هر کدام دارنده 1000 سهم زملارد هستند.

مدیرعامل این شرکت در ادامه سود هر سهم شرکت ملارد شیر در سال ۹۸ را ۶۰ تومان اعلام کرد و اظهار کرد که پیش‌بینی شده سود هر سهم زملارد در سال ۹۹ به ۸۴ تومان برسد.

معصومی از مزایای رقابتی شرکت ملارد شیر را موقعیت مکانی و جغرافیایی آن در استان البرز به دلیل نزدیکی به بازار مصرف شیر خام کشور یعنی کارخانه‌های لبنی معتبر، دانست و افزود: با توجه به اینکه کیفیت شیر این شرکت مورد تایید شرکت‌های لبنی معتبر است، همواره تقاضا برای شیر تولیدی زملارد وجود دارد. علوفه مورد نیاز شرکت ملارد شیر نیز از استان‌های قزوین، کرمانشاه، همدان و البرز تامین می‌شود.

وی در بخش دیگری از این نشست، سرانه مصرف شیر در دنیا و ایران را مقایسه کرد و گفت: سهم ایران از 850 میلیون تُن شیر تولیدی در دنیا، بیش از ۹ میلیون تن در سال یعنی معادل حدود یک درصد است و رتبه اول در زمینه تولید شیر در جهان نیز به کشور هند اختصاص دارد.

معصومی تاکید کرد که سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشور ما بین ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم بوده و نسبت به کشورهای پیشرفته پایین است در حالی که این سرانه در کشورهای توسعه‌یافته بین ۳۰۰ تا ۳۷۰ کیلوگرم است.

قرار است 15 درصد از کل سهام شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر عرضه اولیه شود که 39 میلیون سهم در دامنه قیمتی 2000 تا 2100 تومان به عموم خریداران عرضه می‌شود و 6 میلیون سهم نیز شنبه به صندوق‌ها اختصاص می‌یابد. زمان ثبت سفارش برای شرکت در این عرضه نیز از ساعت 13:00 تا 17:00 امروز بیست‌ویکم مردادماه در نظر گرفته شده است.

شماره خبر: 46650
تاریخ: پنجشنبه 23 مرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط