• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

دراگون با تأخیر به فضا می‌رود

13971217000251_Test_PhotoNICTPRESS - ناسا طی بیانیه‌ای اظهار کرد که اولین ماموریت سرنشین‌دار کاملا عملیاتی شرکت اسپیس ایکس تحت عنوان «کرو-۱» از اواخر سپتامبر به ۲۳ اکتبر به تعویق افتاده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، ناسا طی بیانیه‌ای اظهار کرد که اولین ماموریت سرنشین‌دار کاملا عملیاتی شرکت اسپیس ایکس تحت عنوان «کرو-۱»  از اواخر سپتامبر به ۲۳ اکتبر به تعویق افتاده است.

ناسا و شرکت اسپیس‌ایکس تصمیم دارند در این مأموریت چهار فضانورد به نام‌های میشل هاپکینز، ویکتور گلاور و شانون واک از ناسا و سوئیچی نوگوچی را از آژانس فضایی ژاپن به فضا ارسال کنند.

آخرین نقطه عطف اصلی Crew Dragon در این فرایند Demo-2 بود، ماموریتی که در تاریخ 30 ماه مه با فضانوردان باب بهنکن و داگ هورلی آغاز شد. در حالی که هارلی و بهنکن در اوایل ماه جاری مأموریت خود را با بازگشت موفقیت آمیز به کره زمین انجام دادند، هنوز هم از نظر فنی صلاحیت شرکت Crew Dragon و موشک Falcon 9 SpaceX  به بررسی بیشتری نیاز دارد تا بتوان پروازهای منظم انسانی آنها به فضا را تأیید کرد.

فضاپیمای کرو دراگون شرکت خصوصی اسپیس ایکس سوار بر موشک فالکون ۹ از مرکز فضایی کندی ناسا در اواخر ماه اکتبر به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب می‌شود.

 

 

شماره خبر: 46658
تاریخ: شنبه 25 مرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط