• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

نگرانی از سن پایین کاربران برنامه تیک تاک

13990524000407_Test_PhotoNICTPRESS - یک سوم کاربران برنامه تولید ویدئوهای کوتاه تیک تاک در آمریکا 14 سال یا کمتر سن دارند و این مساله نگرانی هایی را در مورد اثرات استفاده از این برنامه ایجاد کرده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، تیک تاک برنامه ای است که توانسته توجه کاربران جوان و کم سن و سال را در بسیاری از نقاط جهان به خود جلب کند. بررسی ها نشان می دهد حدود یک سوم ۴۹ میلیون کاربر تیک تاک در آمریکا ۱۴ سال و کمتر سن دارند.

همین مساله به نگرانی در مورد امنیت این برنامه دامن زده است. همچنین مشخص نیست طراحان این برنامه به اندازه کافی به حفظ حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربران خود اهمیت می دهند یا خیر.

بررسی مذکور که در ماه جولای انجام شده حاکیست در ماه جولای ۱۸ میلیون کاربر برنامه تیک تاک ۱۴ سال یا کمتر سن داشته اند و حدود ۲۰ میلیون کاربر روزانه برنامه تیک تاک در آمریکا نیز ۱۴ سال به بالا سن دارند.

تیک تاک از کاربران خود می خواهد تا سنشان را در زمان ثبت نام برای استفاده از این برنامه اعلام کنند. افراد کمتر از ۱۳ سال نمی توانند اطلاعات شخصی یا ویدئوهای خصوصی را به اشتراک بگذارند. اما هر کاربر می تواند به دروغ سن خود را بیشتر اعلام کند و علاوه بر این لزومی به جلب رضایت والدین برای استفاده از این برنامه وجود ندارد.

شماره خبر: 46661
تاریخ: شنبه 25 مرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط