• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

کره جنوبی 60درصد جمعیت را واکسینه می‌کند

13990624000811_Test_PhotoNICTPRESS - نخست وزیر کره جنوبی گفت: کره جنوبی واکسن‌های جدید ویروس کرونا را برای ۳۰ میلیون نفر یا ۶۰٪ از جمعیت تأمین خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، چانگ سای کیون، وزیر کره جنوبی روز سه شنبه در جلسه هیئت دولت گفت:کره جنوبی واکسن‌های جدید ویروس کرونا را برای ۳۰ میلیون نفر یا ۶۰٪ از جمعیت تأمین خواهد کرد.
وی اظهار داشت: در حالی که مقامات مایل به واکسیناسیون ۵۲ میلیون نفر از جمعیت این کشور هستند، عدم اطمینان در مورد ایمنی، اثر بخشی و توسعه واکسن، سرمایه گذاری کره جنوبی را محدود می‌کند.
نخست وزیر کره جنوبی ادامه داد: دولت با سازمان‌های بین المللی مربوطه و سازندگان واکسن برای اطمینان از عرضه زود هنگام واکسن‌های کووید ۱۹ مذاکره خواهد کرد و با ادامه پیشرفت، خرید بیشتری خواهد کرد.
دولت این کشور در ماه آگوست گفت: قصد دارد به مرکز COVAX، یک برنامه جهانی واکسن کرونا با همکاری سازمان بهداشت جهانی (WHO) بپیوندد که هدف آن کمک به خرید و توزیع عادلانه واکسن است.
مقامات بهداشتی در بیانیه‌ای اعلام کردند، کره جنوبی ۲۰ میلیون دوز واکسن از طرح  «COVAX» که برای ۱۰ میلیون نفر در دسترس است و ۴۰ میلیون دوز واکسن از سازندگان شرکت‌های خصوصی خریداری خواهد کرد.
آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری کره از دوشنبه نیمه شب ۱۰۶ مورد  ابتلای جدید به ویروس کرونا را گزارش داد که به این ترتیب تعداد کل عفونت‌ها در این کشور به ۲۲ هزار و ۳۲۲ مورد رسید.

 

 

شماره خبر: 46985
تاریخ: سه شنبه 25 شهریور 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط