• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پروژه رینگ فیبر نوری جزایر خلیج فارس از اجزای مهم شبکه ملی اطلاعات

ICTPRESS - معاون وزیر ارتباطات، افتتاح پروژه رینگ فیبر نوری جزایر خلیج فارس یکی از اجزای مهم شبکه ملی اطلاعات است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، حمید فتاحی، مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در آیین افتتاح پروژه رینگ فیبر نوری جزایر قشم، کیش و خارک با بیان این مطلب گفت: با افتتاح این پروژه بحث پایداری، حفظ و ارتقای ارتباطات میان جزایر و سرزمین اصلی تقویت خواهد شد.

وی افزود: تکالیفی که برای وزارت ارتباطات در موضوع مهم شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده است، بحث برقراری ارتباطات پایدار به خصوص در مناطقی است که از بعد فاصله دارای امکانات کمتری هستند در چهارچوب عدالت ارتباطی به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است.
فتاحی ادامه داد: روزی که در دفتر آقای آذری جهرمی مشغول برنامه‌ریزی این پروژه‌ها بودیم، ایشان عنوان کردند برای این پروژه یک شعار در نظر بگیرید و خودشان پیشنهاد کردند، اتصال پاره‌های تن وطن به سرزمین اصلی شعار این پروژه باشد که انتخاب این شعار انگیزه‌ای برای همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت شد با این نگاه که ما تکه‌هایی از وطن را داریم به سرزمین اصلی متصل می‌کنیم.
معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این پروژه اجرای فیبر نوری دریایی با اتکا با دانش و توان شرکت‌های داخلی بود و توانستیم پکیج کامل طراحی و اجرای مسیرهای دریایی را توسط شرکت‌های داخلی اجرا کنیم.
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در خاتمه گفت: ما اینجا متوقف نخواهیم شد و در نظر داریم با این دانشی که ایجاد شده و با این حرکت و همدلی، ارتباطات جزایر را بیش از پیش پایدار کنیم و مهمتر از آن با همکاری که با شرکت صنایع قطعات الکترونیکی آغاز شده به دنبال ایجاد بازارهای منطقه‌ای و صادرات خدمات در حوزه ایجاد مسیرهای فیبرنوری دریایی هستیم.

شماره خبر: 47010
تاریخ: چهارشنبه 26 شهریور 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط