• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تفاهمنامه همکاری سه جانبه در زمینه توسعه اکوسیستم نوآوری شهری و راهکارهای شهر هوشمند امضا شد

ICTPRESS - صبح امروز تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه در زمینه توسعه اکوسیستم نوآوری شهری و راهکارهای شهر هوشمند، میان سازمان فاوای شهرداری تهران، شرکت ارتباطات سیار و شرکت ارتباطات مبین‌نت به امضا رسید.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری در زمینه توسعه اکوسیستم نوآوری شهری و راهکارهای شهر هوشمند که صبح امروز شنبه ۲۹ شهریور ۹۹ با حضور محمد فرجود مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری، مهدی غیناقی عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران و حسین طهرانی مدیرعامل شرکت ارتباطات مبین‌نت در ساختمان مرکزی سازمان فاوای شهرداری، برگزار شد، بر کاهش هزینه‌های مردم و افزایش ایمنی برای همه، کاهش آسیب های ناشی از حوادثی مانند پلاسکو، جلوگیری از حوادث با استفاده از فناوری نوین، کاهش ترافیک و افزایش سرویس های شهری، دعوت از بخش خصوصی و توسعه بازار فاوا، مشارکت فعالان اینترنت اشیا، توسعه فناوری‌های ساختمان هوشمند در تهران و توسعه زیرساخت‌های شهرهوشمند برای ارائه سرویس های متنوع به مردم با مشارکت فعالان فاوا، در راستای اجرای این تفاهم‌نامه تاکید شد.


 

 

در این نشست، فرجود ضمن اشاره به برنامه‌تهران هوشمند و اهمیت توجه به زیست‌بوم نوآوری در این برنامه، بر عزم شهرداری تهران در بهره گرفتن از توانِ تخصصی بخش خصوصی در توسعه زیرساخت‌های شهر هوشمند و سرویس‌های آن تاکید کرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد همکاری‌هایی از این دست به ایجاد فضای کاری مناسب برای بخش خصوصی و ارائه‌خدمات بهتر به شهروندان بیانجامد.

مهدی غیناقی نیز به توسعه اینترنت اشیاء در جهان اشاره کرد و اظهار داشت: هم‌زمان با دیگر کشورهای جهان، همراه اول در حال اقدام در خصوص ایجاد زیست‌بوم مورد نیاز اینترنت اشیاء از طریق سرمایه‌گذاری و تحقیق و توسعه است.

وی ضمن دعوت از همه‌ بازیگران صنعت اینترنت اشیاء به همکاری، از قرارداد همراه اول با مبین‌نت برای ایفای نقش به عنوان بازوی اجرایی این مجموعه در زمینه راهبر کسب و کارهای سازمانی خبر داد.

در ادامه‌ این نشست، طهرانی از آمادگی مجموعه‌ خود برای همکاری در بخش‌های مختلف از جمله هوشمندسازی شهر خبر داد.

در پایان این نشست و پس از پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران، تفاهمنامه توسعه زیست‌بوم نوآوری شهری و راه‌کارهای شهر هوشمند میان سازمان فاوای شهرداری تهران، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) و شرکت ارتباطات مبین‌نت به امضای نمایندگان سه مجموعه رسید.

 

 

شماره خبر: 47020
تاریخ: شنبه 29 شهریور 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط