• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ماهواره‌ای که موج گرانشی فضاپایه را بررسی می‌کند

13990413000065_Test_PhotoNICTPRESS - چین قصد دارد ماهواره‌ای را برای انجام آزمایش‌های درون مداری در مورد فناوری‌های اصلی مربوط به تشخیص امواج گرانشی مستقر در فضا پرتاب کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، وو یوئلیانگ، دانشمند ارشد برنامه تایجی گفت: چین قصد دارد ماهواره Taiji-2، ماهواره‌ای را برای انجام آزمایش‌های مداری در مورد فناوری‌های اصلی مربوط به تشخیص امواج گرانشی مستقر در فضا پرتاب کند.

 وو یوئلیانگ در کنفرانس فضایی ۲۰۲۰  چین که در فوژو برگزار شد، گفت: Taiji-1، نخستین ماهواره چین در این برنامه در آگوست ۲۰۱۹ پرتاب شد و عملکرد خوبی در مدار  دارد.

 ماهواره تایجی-۱ (Taiji-1) به منظور انجام آزمایش‌های درون‌مداری در مورد فناوری‌های مهم مربوط به تشخیص موج گرانشی فضاپایه به فضا پرتاب شد.

این دانشمند ارشد افزود: Taiji-1 گام اساسی در کشف امواج گرانشی برداشته است؛ نتایج آزمایشی آن صحت و عملی بودن کل برنامه Taiji را تأیید کرده است.

آژانس فضایی ملی چین (CNSA) برای اجرای برنامه Taiji یک استراتژی سه مرحله‌ای تعیین کرده است؛ حدود یک سال طول کشید تا یک تیم تحقیقاتی Taiji-1 را توسعه دهد. انتظار می‌رود در قدم دوم دو ماهواره و در گام سوم سه ماهواره پرتاب شوند.

بائو ویمین، مدیر کمیته علوم و فناوری تحت شرکت علوم و فناوری هوافضای چین گفت: تا سال ۲۰۴۵، چین بیش از ۱۰۰۰ پرواز فضاپیما در سال را انجام می‌دهد و در مجموع ۱۰ هزار تن بار و ۱۰ هزار مسافر را حمل می‌کند.

 

 

شماره خبر: 47057
تاریخ: دوشنبه 31 شهریور 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط