• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

واکسن کرونای روسیه به 700نفر تزریق شد

13990620000178_Test_PhotoNICTPRESS -شهردار روسیه در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: بیش از 60 هزار نفر برای آزمایشات واکسن کرونا در مسکو اقدام به ثبت نام کرده‌اند و تاکنون 700 نفر این واکسن را دریافت کرده‌اند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، سرگئی سابیانین، شهردار روسیه در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: بیش از ۶۰ هزار نفر برای  آزمایشات واکسن کرونا در مسکو اقدام به ثبت نام کرده‌اند.
سابیانین ادامه داد: بیش از ۶۰ هزار نفر به عنوان داوطلب ثبت نام کرده‌اند، همچنین چند هزار نفر آزمایشات پزشکی لازم را گذرانده‌اند تا به عنوان داوطلب بالقوه برای انجام آزمایشات آماده شوند.
وی گفت: به بیش از ۷۰۰ نفر واکسن کرونا ویروس تزریق شده و همه آنها احساس خوبی دارند؛ سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه، سرگئی سابیانین شهردار مسکو، ولادیمیر ژیرینفسکی رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه از جمله افرادی بودند که این واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
روسیه در ۱۱ آگوست نخستین واکسن جهان  علیه ویروس کرونا را ثبت کرد؛ این واکسن که Sputnik V نامیده می‌شود، توسط مرکز تحقیقات ملی گامالیا برای اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی وزارت بهداشت روسیه تولید شده و آزمایشات بالینی آن با موفقیت در ژوئن-ژوئیه انجام شد.

 

شماره خبر: 47060
تاریخ: دوشنبه 31 شهریور 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط