• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ایستگاه فضایی بین‌المللی از موشک ژاپنی در امان ماند

13971202000254_Test_PhotoN (1)ICTPRESS - فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی روز گذشته یک مانور اجتنابی انجام دادند تا با یک زباله فضایی برخورد نکنند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، طبق اعلام ناسا، فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی روز گذشته یک مانور اجتنابی انجام دادند تا با یک زباله فضایی برخورد نکنند.

طی این عملیات نیروهای کنترل پرواز آمریکایی و روسی با همکاری یکدیگر مانوری دو ساعته انجام دادند تا مدار ایستگاه فضایی بین المللی را طوری تغییر دهند که از این برخورد اجتناب شود.

با انجام مانور، زباله از فاصله ۱.۴ کیلومتری این آزمایشگاه فضایی رد شد؛ پیش از این ناسا گزارش داده بود که خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی مجبور شده‌اند اقدامی احتیاطی را برای جابجایی در فضاپیمای سایوز انجام دهند.

جیم بریدنستاین، مدیر ناسا نیز پس از انجام عملیات گفت: مانور انجام شد و فضانوردان از منطقه ایمن خارج شدند.

یک منبع در مرکز کنترل ماموریت روسیه پیشتر به خبرگزاری تاس در مسکو گفته بود: انتظار می‌رود ایستگاه فضایی بین‌المللی در تماس نزدیک و خطرناکی با یک جسم فضایی ناشناس قرار بگیرد؛ درنهایت مانور جلوگیری از این برخورد شد.

زباله فضایی مذکور، تکه‌های باقی مانده از یک موشک ژاپنی بود که در سال ۲۰۱۸ به فضا پرتاب شده بود.

در حال حاضر، آناتولی ایوانیشین و ایوان واگنر، فضانوردان روسی و همچنین کریس کسیدی، فضانورد آمریکایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور دارند.

 

 

شماره خبر: 47076
تاریخ: چهارشنبه 2 مهر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط