• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تراشه هوش مصنوعی صدای مکالمه گوشی ها را شفاف می کند

13990701001121_Test_PhotoNICTPRESS - شرکت کوالکوم از تولید تراشه جدید میان بردی خبر داده که از هوش مصنوعی برای افزایش کیفیت تماس های صوتی و افزایش وضوح آن استفاده می کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، تراشه یادشده از فناوری هایی مانند ام ام ویو و طیف فرکانسی 6 گیگاهرتزی نسل پنجم پشتیبانی می کند.

این تراشه که اسنپ دراگون 750 جی نام دارد، برای استفاده در گوشی های میان رده تولید شده و از نظر کیفیت یک گام پایین تر از اسنپ دراگون 765 جی است. سیستم هوش مصنوعی این تراشه با قابلیت انجام 4 تریلیون محاسبه در ثانیه کیفیت منحصر به فردی دارد.

این سیستم هوش مصنوعی صداهای مزاحم پس زمینه را در زمان مکالمه افراد حذف کرد و جلوی اکوشدن صدا را هم می گیرد. از همین رو مخاطب تماس های تلفنی به خوبی صدای فرد مقابل را می شنود. کوالکوم می گوید این تراشه صدای ساخت و ساز در محیط اطراف، سر و صدای بچه ها، شلوغی ناشی از صدای حیوانات و غیره را حذف می کند.

این تراشه قرار است در گوشی هایی همچون وان پلاس نورد 500 دلاری و ال جی ولوت 600 دلاری مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین استفاده از آن تا قبل از پایان سال 2020 امکان پذیر خواهد بود.

 

 

شماره خبر: 47083
تاریخ: چهارشنبه 2 مهر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط