• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

وزیر ارتباطات: سامانه جامع تجارت تکمیل و راه‌اندازی می‌شود

ICTPRESS - وزیر ارتباطات گفت: تلاش می‌کنیم با هماهنگی بین دستگاه‌های مسئول و همچنین ارائه گزارش هفتگی به رئیس‌جمهور، این سامانه را در تاریخ ۹ آذرماه به بهره برداری برسانیم.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت با اشاره به افتتاح سامانه جامع تجارت در تاریخ نهم آذرماه سالجاری‬ اظهار داشت: سامانه جامع تجارت می تواند سودجویی و رانت عده‌ ای را ریشه‌کن کند.

 

 

وی روز گذشته نیز در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات در این خصوص تصریح کرده بود: متأسفانه بعضاً شاهدیم که احتکارهایی رخ می‌دهد یا کالاهای ضروری وارد شده به کشور در گمرک دپو می‌شود و در برخی موارد نیز متأسفانه گزارش‌ها حکایت از این دارد که در حوزه تجارت، واردات و توزیع کالا فساد رخ می‌دهد که ظلم آن برای مردم است.

آذری جهرمی گفت: تلاش می‌کنیم با هماهنگی بین دستگاه‌های مسئول و همچنین ارائه گزارش هفتگی به رئیس‌جمهور، این سامانه را در تاریخ ۹ آذرماه به بهره برداری برسانیم.

وی همچنین در جلسه امروز با اشاره به مشکلی که اخیرا در بررسی سوابق تحصیلی یکی از نمایندگان مجلس بوجود آمد، گفت: برای حل این مشکل بحث این بود که مدارک تحصیلی بصورت الکترونیکی اصالت سنجی شود؛ وزارت علوم در این زمینه کارش به پایان رسیده است و از سال ۹۲ به بعد برای همه دانشگاه‌ها در سامانه‌ای که به این منظور تدوین شده، مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان را کامل کرده‌اند.

وی افزود: به دستور رئیس‌جمهور ما با معاونت حقوقی این موضوع را چک می‌کنیم و احتمالا اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی با حذف بخش‌هایی از حریم خصوصی بصورت عمومی در اختیار همه قرار میگیرد تا همه بتوانند چک کنند مدرک تحصیلی بنده چیست و در چه سالی فارغ‌التحصیل شده‌ام تا به من که مهندس هستم نگویند دکتر و کسی هم بیخود خودش را دکتر معرفی نکند.

شماره خبر: 47332
تاریخ: چهارشنبه 23 مهر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط