• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

چهاردهمین سال‌روز راه‌اندازیِ شبکه تلفن همراه ایرانسل با رونمایی از سرویس‌های جدید

ICTPRESS - مراسم چهاردهمین سال‌روز راه‌اندازی شبکۀ تلفن‌همراه ایرانسل، امروز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۹ با حضور گروه معدودی از اهالی رسانه و همچنین همراهیِ آنلاینِ جمع کثیری از خبرنگاران در بستر تلویزیون اینترنتی لنز و پلتفرم دانا پلاس، برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، مدیرعامل ایرانسل در مراسم چهاردهمین سال‌روز راه‌اندازی شبکۀ تلفن‌همراه ایرانسل گفت‌: زمانی تلفن همراه کالای لوکس بود و حضور ایرانسل با یک استراتژی و برنامه صحیح، هم انحصار در این بازار را شکست و هم موجب شد تا قابلیت رشد فناوری نوین در این عرصه و ارائه سرویس باکیفیت برای مردم فراهم شود.

بیژن عباسی‌آرند افزود: نسل ۵ یا 5G، در واقع زیست بومی از سرویس های جدید است یعنی خدماتی که به صنعت داده میشود؛ به زودی در دو نقطه جدید در تهران شامل مجموعه عباس آباد و بوستان آب و آتش و یک مجموعه دانشگاهی نسل ۵ ایرانسل راه اندازی می شود و امیدوارم با این فناوری طی سال های آتی زمینه توسعه اقتصاد دیجیتال فراهم شود.

 

 

 

 

وی با اعلام آخرین دستاوردهای ایرانسل در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ایرانسل در حال حاضر با ۵۳/۵ میلیون نفر مشترک و پوشش جمعیتی ۸۹ درصدی در کل کشور، بیش از ۳۹ میلیون مشترک اینترنت همراه و بیش از ۶۶۰ هزار مشترک اینترنت ثابت (TD-LTE) دارد.

وی در ادامه با ارائه آمارهایی از پهنای باند مصرفی در شبکۀ دیتای ایرانسل گفت: ترافیک روزانۀ دیتای شبکه ایرانسل از ابتدای فعالیت بیش از ۱۲۲۸ برابر شده و تجربه مشترک در استفاده از شبکۀ دیتا نیز بیش از ۱۴۰ برابر بهبود پیدا کرده است. همچنین بیش از  ۳۷ میلیون گوشی هوشمند در شبکۀ ایرانسل فعال است و روزانه یازده هزار و ۵۴۳ ترابایت ترافیک مصرفی در شبکۀ دیتای ایرانسل رقم می‌خورد.

 

 

 

 

ایرانسل در مراسم چهارده‌سالگی خود سرویس‌هایی را نیز معرفی کرد که برای ارائه به مردم آماده است؛ سرویس های جدیدتری نیز در حوزه هایی مانند بیگ دیتا، سلامت، آموزش و ... در آینده نزدیک به مردم ارائه می‌شود.

 

 

 

عباسی‌آرند در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به شیوع بیماری کرونا، ترافیک شبکه در شش ماه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چه قدر افزایش یافته است؟ گفت: در شش ماه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۵ درصد افزایش مصرف دیتا را در ایرانسل داشتیم که معمولا این افزایش‌ها طبیعی است، اما کرونا باعث شد این افزایش شتاب بگیرد.

وی گفت: برای اینکه بتوانیم خدمات رسانی در ایام کرونا را به حد معقولی داشته باشیم پوشش تلفن همراه را توسعه دادیم و سایت‌های جدیدی نصب شد و تلاش کردیم لایه‌های فناوری در شبکه اضافه شود و استفاده از فرکانس سایر اپراتور‌ها نیز از اقدامات دیگری بود که در نهایت تلاش کردیم کیفیت شبکه دیتای ایرانسل با وجود افزایش ۸۵ درصدی ترافیک حفظ شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای افزایش سرعت و شکستن رکورد یک و نیم گیگا بایتی در نسل پنجم تلفن همراه دارید؟ گفت: ظرفیت شبکه ۵G سرعت بالاتر از این را هم با تجمیع فرکانس تجربه می‌کند و تا پایان ماه جاری میلادی (ده روز دیگر) نمونه‌هایی از گوشی‌ها تجاری می‌شوند که به محض اینکه وارد شود، می‌توانیم آن را روی شبکه ایرانسل امتحان کنیم.
وی درباره آخرین وضع ساخت مودم‌های ۵G خانگی تصریح کرد: دو مدل ساخته شده و در حال آزمایش است و فکر می‌کنم تا دو ماه آینده آزمایش‌های نهایی را بگذراند و بعد از آن مسائلی در خصوص نیازمندی‌های بازار مطرح می‌شود چرا که فعلا تقاضا نیست، اما ما برای توسعه شبکه در ایرانسل تعدادی سفارش خواهیم داد.

مدیر عامل ایرانسل در پاسخ به سوالی درباره موضوع خروج سهامدار خارجی ایرانسل افزود: ام تی ان طرحی را برای خروج از خاورمیانه اعلام کرد که جزئیاتش در مصاحبه مدیر عامل وقت ام تی ان داده شد، اما آن‌ها برنامه کوتاه مدتی درباره ایران تا ۵ سال آینده ندارند.

عباسی آرند گفت: البته ما تمایلی نداریم سرمایه گذاری خارجی برود، اما اگر روزی بخواهند از ایران بروند در بحث تجارت ایرانسل اثر نمی‌گذارد و بالاخره سهام را سهامدار دیگری در داخل خریداری می‌کند؛ تا تیر سال آینده پروانه ۱۵ ساله ایرانسل اعتبار دارد و برای بعد از آن هم مذاکراتی با سازمان تنظیم مقررات داشته ایم و مسئله خاصی وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه داناپلاس چقدر می‌تواند عدالت آموزشی را محقق کند؟ افزود: پلتفرم‌های آموزشی در کشور بسیار پراکنده بود و بیشتر سرویس خارجی بوده است و البته نیاز برخی مدارس و دانشگاه‌ها را برآورده می‌کرد، اما از نظر ما باید این خدمات به صورت ابری ارائه شود و داناپلاس چنین خدمتی را ارائه می‌دهد.
مدیرعامل ایرانسل ادامه داد: مدارس و دانشگاه‌ها اگر بخواهند از داناپلاس استفاده کنند دیگر نیاز به داشتن تجهیزات در داخل مراکز خود نیستند و ما هم اکنون با برخی مدارس و دانشگاه‌ها وارد مذاکره شده ایم و زیرساخت آن در ایرانسل قطعا بیشتر فراهم می‌شود.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به ضعف‌های شبکه شاد چه برنامه‌ای برای ارتقاء آموزش مجازی در مدارس و دانشگاه‌ها دارید؟ گفت: سرویس شاد ابتدا از طریق وزارت آموزش و پرورش دنبال شد و ابتدا نوعی پیام رسان آموزشی بود و ما در ایرانسل احساس کردیم نیازمند خدمت آموزشی هستیم که از پایه برای کار آموزش طراحی شده باشد و به همین علت داناپلاس را راه اندازی کردیم.
عباسی آرند گفت: داناپلاس به وزارت ارتباطات معرفی شده است و مسئولان وزارت آموزش و پرورش هم موضوع را دنبال می‌کنند و با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از ظرفیت آموزشی کشور خارج از شبکه شاد است، فکر می‌کنیم داناپلاس بتواند خدمات خوبی ارائه بدهد.

شماره خبر: 47384
تاریخ: سه شنبه 29 مهر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط