• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ساخت ربات چرخ‌داری که از پله‌ها بالا می‌رود

13990807000181_Test_PhotoNICTPRESS - یک ربات متحرک که می‌تواند چرخ‌های خود را به پا تغییر دهد تا طیف وسیعی از مناطق و محیط‌های نظامی شهری را پوشش دهد، در دانشگاه تگزاس در حال توسعه است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، برای جابجایی ربات‌ها، وجود چرخ برای بعضی از آنها خوب است، در حالی که وجود پا برای بعضی دیگر بهتر است. دانشمندان اکنون در حال کار بر روی یک ربات با ترکیبی از آنها هستند، یعنی چرخ هایی که به پایه تبدیل می شوند.
یک ربات متحرک که می‌تواند چرخ های خود را به پا تغییر دهد تا طیف وسیعی از مناطق و محیط‌های نظامی شهری را پوشش دهد، توسط تیمی در دانشگاه A&M تگزاس در حال توسعه است.
آژانس پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی ایالات متحده (DARPA) برای پیشبرد ربات قابل تغییر به چرخ و پا با این دانشگاه همکاری کرده است که می‌تواند با مداخله انسان مناسب بودن چرخ یا پاها را تعیین کند.
این ربات که با نام«α-WaLTR» (ربات مبدل چرخ و پایه) شناخته می‌شود، توسط تیمی در دانشگاه A&M تگزاس و به عنوان بخشی از برنامه رباتیک وزارت دفاع آمریکا موسوم به «OFFSET Sprint-5» در حال ساخت است.
ربات مذکور  قادر به عبور از سطوح مختلف از جمله بالا رفتن از پله‌ها است. اگرچه این فناوری برای مصارف نظامی توسعه یافته است، اما تیم توسعه دهنده آن اظهار داشت که هدف از ساخت این فناوری این است که  در حوزه‌هایی مانند فضا، خدمات داخلی، نظارت و کشاورزی کاربرد داشته باشد.
محققان می‌گویند ممکن است نمونه اولیه عملکردی این ربات تا فوریه سال آینده برای نمایش آماده باشد. 

شماره خبر: 47452
تاریخ: چهارشنبه 7 آبان 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط