• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

کرو دراگون برای نخستین‌بار ۴ فضانورد را به فضا برد

ICTPRESS - کپسول کرو دراگون متعلق به شرکت اسپیس ایکس ۴ فضانورد را به فضا برد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از فرانس ۲۴، شرکت اسپیس ایکس یکشنبه ۱۵ نوامبر ساعت ۷:۲۷ شب به وقت منطقه زمانی شرقی (ساعت ۳:۵۷ بامداد دوشنبه به وقت تهران)، ۴ فضانورد را همراه یک موشک فالکون ۹ از مقر فضایی کندی در فلوریدا به فضا فرستاد. این نخستین ماموریت رسمی کپسول «کرو دراگون» به حساب می آید و همچنین پس از ۱۰ سال، نخستین ماموریت ارسال فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی از خاک آمریکا است.

 

 

 


کپسول کرودراگون طی ۲۷ ساعت آینده ارتفاع مدار خود را افزایش می دهد تا به ایستگاه فضایی بین المللی در ارتفاع ۴۰۰ کیلومتری زمین برسد. در این میان فضانوردان قبل از رسیدن به مقصد می توانند شام از قبل بسته بندی شده شان را بخورند و ۸ ساعت استراحت کنند.

۲ ساعت قبل از پرواز نشتی هوا به کاهش ناگهانی فشار کپسول منجر شد اما تکنسین ها توانستند نشتی را بیابند و در نتیجه ماموریت در ساعت مقرر انجام شد.

در این ماموریت فضانوردان ناسا به نام‌های مایکل هاپکینز(Michael Hopkins)، ویکتور گلاور(Victor Glover) و شانون واکر(Shannon Walker) و سوئیچی ناگوچی(Soichi Noguchi) فضانورد ژاپنی برای شش ماه اقامت به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شدند.

 

 

 


فضانوردان طی این ماموریت، فضاپیمای کرو دراگون خود را که نام آن را تاب آوری(Resilience) نامیده‌اند برای شش ماه اقامت به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل می‌کنند. پس از حضور در آنجا، فضانوردان عملیات به روزرسانی ایستگاه فضایی و آزمایشات علمی بسیاری را انجام خواهند داد تا داده‌های سودمندی را جمع آوری کنند.

این کار آنها گامی مهم در جهت آماده سازی انسان‌ها برای مأموریت‌های آینده به ماه و مریخ محسوب می‌شود. پرتاب برنامه‌ریزی شده کرو-۱ چندین بار به تعویق افتاده است. اولین تاریخ پرتاب آزمایشی ۳۰ اوت بود که سپس به اواخر سپتامبر ، بعد به ۲۳ اکتبر، سپس ۳۱ اکتبر(۱۰ آبان) ، ۱۴ نوامبر و سپس به ۱۵ ماه نوامبر تغییر یافت.

شماره خبر: 47638
تاریخ: دوشنبه 26 آبان 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط