• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ششمین نمایشگاه تراکنش ایران دی‌ماه برگزار می‌شود/ همه چیز بر مبنای قانون و حفظ سلامتی

ICTPRESS - نمایشگاه تراکنش ایران (ITE 2020) که قرار بود ۲۵ و ۲۶ آذرماه امسال در هتل اسپیناس پالاس برگزار شود، به ۲۳ و ۲۴ دی‌ماه موکول شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از فابانیوز، با توجه به شرایط حال حاضر کشور و دستورات دولت و ستاد کرونا که در آذرماه شرایط سختگیرانه‌ای برای عبور از شرایط بحرانی کشور در نظر گرفته شده است، پای صحبت‌های دکتر بهبود عباسی مدیر نمایشگاه تراکنش ایران (ITE 2020) نشستیم تا ببینیم سرنوشت برگزاری این رویداد چه خواهد بود.

  •  مدیریت اجرایی نمایشگاه تراکنش امسال به‌عهده شما است و زمان برگزاری نمایشگاه بر اساس اطلاع‌رسانی‌ها، ۲۵ و ۲۶ آذر در هتل اسپیناس پالاس اعلام شده بود. در روزهای اخیر دولت برای قطع زنجیره ویروس کرونا به نوعی آذرماه را تعطیل اعلام کرده و به‌خصوص برای همایش‌ها و رویدادهایی از این دست، محدودیت‌هایی درنظر گرفته شده است. با توجه به مصوبات سخت‌گیرانه‌ای که ستاد کرونا در نظر گرفته است، آیا امکان برگزاری این نمایشگاه در زمان اعلام شده، میسر است؟

در ابتدا باید گفت برای برگزاری این رویداد تدابیری اندیشیده شده است که متناسب با شرایط پاندمی کرونا است. با توجه به اینکه این رویداد با دو هشتگ؛ تراکنش شفا و پخش زنده معرفی شده است، علاوه بر حضور فیزیکی که با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود، بخش عمده‌ای از این رویداد به صورت مجازی است، اما با این حال نمایشگاه تراکنش تابع دستورات عالی کشور و ستاد کرونا است تا بر اساس آن عمل کند. همان‌گونه که پیش از این هم برای برگزاری در این تاریخ، با ستاد کرونای کشور هماهنگی صورت گرفته بود.

 

 

در حال حاضر نیز برای اینکه این رویداد امکان برگزاری داشته باشد، هفته گذشته قائم مقام ستاد کرونای استان تهران بازدیدی از مرکز فابا داشته و در گفت‌وگویی که با مدیرعامل این مرکز داشتند. همکاران‌مان بار دیگر برای ایشان تمام پروتکل‌های ۱۵ گانه‌ای را که قرار است در این رویداد به کار گرفته شود، تشریح کردند و خوشبختانه با تحسین روبرو شد، اما به‌دلیل اینکه دولت تصمیم گرفته است در آذرماه سیاست‌های محدودکننده شدید برای کنترل کرونا اعمال کند، پیشنهاد شد این رویداد حداقل یک ماه به تعویق  بیافتد.

از این رو همزمان با حضور قائم‌مقام ستاد کرونای استان تهران تصمیم‌گیری شد رویداد نمایشگاه تراکنش ایران در همان مکان و با همان برنامه‌ها در ۲۳ و ۲۴ دی‌ماه برگزار شود. به عبارت دیگر تنها تغییری که در این رویداد شاهد هستیم تعویق یک‌ماهه آن است. مگر اینکه شرایط قرمز کرونایی همچنان تداوم یابد که در این صورت تکیه بر بخش مجازی و پخش زنده خواهد شد تا ضمن رعایت قانون، سلامتی کسی به خطر نیافتد.

به دلیل شرایط کرونایی برنامه‌های امسال در یک طیف از حضوری تا کاملا مجازی پیش‌بینی شده است، اگر شرایط عادی شد بخش حضوری پررنگ می‌شود. اگر شرایط همچنان حاد و قرمز بود، بخش مجازی محور قرار می‌گیرد. بنابراین، این رویداد براساس محور قانون و دستورالعمل‌‌های ستاد کرونا، حفظ سلامتی همگان، بهره‌گیری از فضای مجازی و امکانات دیجیتالی برگزار می‌شود و حتماً باید یاد بگیریم که در سخت‌ترین شرایط، چگونه می‌شود با استفاده از دنیای مجازی و رسانه‌های دیداری و شنیداری به رونق کسب‌وکارها پرداخت. مگر برگزاری انتخابات سازمان صنفی رایانه‌ای در همین روزها با استفاده از چنین مکانیزمی برگزار نشد؟ چطور آنجا کسی نگران سلامتی افراد نشد و البته نباید هم بشود. کرونا دنیا را به آخر نرسانده بلکه رویکرد دنیا را عوض کرده، پس می‌توانیم برنامه‌های خود را با رویکرد جدید پیش ببریم.

  • با توجه به این موضوع، آیا ستاد کرونا و مدیران شرایط را در دی‌ماه برای برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران مناسب می‌دانند؟

به‌طور قطع می‌توان گفت هیچ کسی نمی‌تواند ادعا کند که شرایط پاندمی کرونا در جهان به چه صورت خواهد بود، اما بر اساس اعلام ستاد کرونا، شیوع و رشد بالای ابتلا به کرونا که در این روزها شاهد آن هستیم، به‌دلیل سهل‌انگاری‌هایی است که در ماه‌های گذشته اتفاق افتاده است. این سخت‌گیری‌هایی که در آذرماه شاهد آن خواهیم بود، به‌طور قطع نرخ ابتلا را کاهش خواهد داد و برای دی‌ماه ستاد کرونا معتقد است که وضعیت کشور ممکن است از قرمز به زرد یا حتی سفید برسد، بنابراین با پیشنهاد ستاد کرونا برگزاری این رویداد در دی‌ماه برنامه‌ریزی مجدد شد و امیدواریم شرایط به‌صورت ایده‌آل جلو رود، اما درصورتی‌که روند خلاف انتظارات باشد، امکانات و فضای مناسبی برای این رویداد فراهم شده است تا بتوانیم آن را در فضاهای مجازی و با قدرت در اواخر دی‌ماه برگزار کنیم.

 

شماره خبر: 47708
تاریخ: یکشنبه 2 آذر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط