• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

روسیه ایستگاه فضایی ملی می‌سازد

13990818000711_Test_PhotoNICTPRESS - شرکت موشکی ـ فضایی روسیه ساخت یک ایستگاه خدمات مداری جدید را پیشنهاد داده تا تمام کره زمین را نظارت کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  شرکت موشکی - فضایی «انرگیا» (Energia) روسیه ساخت یک ایستگاه خدمات مداری جدید را پیشنهاد نموده که قادر به نظارت همزمان از تمام کره زمین باشد.

این شرکت موشکی - فضایی روز پنجشنبه اعلام کرد، در حال کار بر روی توسعه یک ایستگاه فضایی جدید چند منظوره است.

این ایستگاه قرار است در مداری با ارتفاع ۴۰۰ کیلومتر و شیب ۹۸ درجه قرار گیرد. ولادیمیر سالاویف، معاون نخست مدیر کل شرکت انرگیا (بخشی از شرکت دولتی «روس کاسموس») گفت: ایستگاه مداری روسیه از سه تا هفت ماژول بدون سرنشین یا با خدمه دو تا چهار نفره تشکیل خواهد شد.

در کنفرانس آکادمی علوم روسیه در مورد فضا، سالاویف نگرانی در مورد طول عمر ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) را مطرح کرد زیرا برخی از اجزای آن آسیب دیده‌اند و نمی‌توانند جایگزین شوند.

معاون نخست مدیر کل شرکت انرگیا که مدیر پرواز بخش روسی ایستگاه فضایی بین‌المللی نیز است گفت که ایستگاه ممکن است تا سال ۲۰۲۵ فعالیت خود را متوقف کند و هزینه نگهداری آن ممکن است به ۱۳۲-۱۹۸ میلیون دلار آمریکا برسد.

شرکت فضایی دولتی روس‌کاسموس نیز گفته قصد دارد در مورد عمر عملیاتی ایستگاه فضایی بین‌المللی با ناسا در اوایل سال آینده بحث کند.

این شرکت دولتی در یک بیانیه مطبوعاتی گفت، طول عمر ایستگاه فضایی بین‌المللی وابستگی زیادی به شرایط فنی ماژول‌ها دارد.

این شرکت در حال حاضر منتظر پیشنهادات انرگیا در مورد ایجاد یک ایستگاه فضایی ملی جدید است که ابتدا در شورای علمی و فنی روس‌کاسموس بررسی می‌شود و سپس به دولت گزارش می‌شود.

 

 

شماره خبر: 47793
تاریخ: یکشنبه 9 آذر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط