• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

کارت گرافیک‌های سری «RX 6800 ایسوس» برگ برنده گیمرها در بازی

ICTPRESS - ایسوس سری جدیدی کارت گرافیک های AMD Radeon RX6000 خود را معرفی کرد؛ این کارت گرافیک‌های تازه نفس و برگ بنده‌ دیگر گیمرها از سوی ایسوس، دارای جدیدترین نسل پردازشگرهای گرافیکی AMD Radeon با معماری RDNA™ 2 همراه هستند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی ایسوس در ایران، این کارت گرافیک‌ها در سری ROG STRIX و TUF Gaming نهایت کارایی و قدرت در بازی را به ارمغان می‌آورند و کمترین دما و نویز را دارند.

 

کارت گرافیک ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT 

پردازشگر گرافیکی RX 6800XT در رده قدرتمندترین پردازشگرهای گرافیکی شرکت AMD قرار می‌گیرد. ایسوس نیز کارت گرافیگ ROG STRIX LC Radeon RX 6800 XT را برای تجربه نهایت کارایی این پرداشگر گرافیکی قدرتمند معرفی می‌کند که دارای سیستم خنک کننده مایع با هیت سینک و فن توربو به علاوه یک رادیاتور 240 میلی متری است.

این سیستم خنک کننده توان خنک سازی بسیار چشمگیری را به همراه دارد و دوام و پایداری این کارت گرافیک را هنگام مصرف طولانی مدت تضمین می‌کند. نکته دیگر این است که تمام اجزا سیستم خنک کننده مایع این کارت گرافیک شامل قطعاتی اختصاصی برای این مدل هستند که دمای تولید شده از سوی GPU و حافظه های ویدیویی GDDR6 را جذب کرده و در نهایت به رادیاتور 240 میلی متری منتقل می‌کند.

همچنین ایسوس فناوری Fan Connect II را برای این کارت گرافیک در نظر گرفته است که می توان فن‌هایی با هدر 3 یا 4 پین را به گرافیک متصل کرد تا سرعت چرخش فن ها هماهنگ و تنظیم شده بر حسب دمای کارت گرافیک باشد.  ایسوس برای نصب آسان این کارت گرافیک برای کیس‌هایی حتی با استاندارد EATX از شلنگ‌های 600 میلی متری استفاده کرده است تا مصرف کنندگان از بابت فضای کافی برای نصب این کارت گرافیک نگرانی نداشته باشند.

کارت گرافیک ROG STRIX RX 6800

استفاده از قطعات با کیفیت و رده بالا، استفاده از سیستم خنک کننده کار آمد، ظاهری خشن و گیمنگ و همراه با نورپردازی RGB تنها تعریفی کوتاه از این کارت گرافیک قدرتمند گیمینگ ایسوس است.

در کنار پردازشگر گرافیکی RX 6800XT، کارت گرافیکROG STRIX RX 6800 به عنوان عضو کوچک و البته قدرتمند نسل جدید کارت گرافیک های ایسوس با معماری RDNA2 شناخته می شود؛ کارت گرافیک ROG STRIX RX 6800 ایسوس همان سلاحی است که گیمرهای حرفه‌ای برای برنده شده در نبرد به آن نیاز دارند.

ایسوس تمام ویژگی‌های خاص خود را برای سیستم خنک کننده بادی این کارت گرافیک به خدمت گرفته است. هیت سینک بزرگ 2.9 اسلاته این کارت گرافیک دمای تولید شده از سوی GPU را توسط لوله‌های انتقال دما به خود جذب می‌کند که طی این مرحله از خنک سازی فناوری اختصاصی MaxContat ایسوس دیده می شود. این فناوری به معنای مسطح بودن چمبر کارت گرافیک با دقتی بر حسب میکروسکوپ است که عملکرد چندین برابر بهتری را نسبت به سیستم خنک کننده کارت گرافیک های رایج دارد.

همچنین ایسوس جدیدترین نسل فن‌های AXIAL-Tech را برای سیستم خنک کننده این کارت گرافیک گیمینگ و قدرتمند به خدمت گرفته است که حلقه دور پره‌‌ها، سبب افزایش دوام شده و فشار هوا را تا حد بسیار زیادی بهتر از فن‌های نسل گذشته و دیگر کارت گرافیک های رایج به هیت سینک منتقل و نویز کمتری ایجاد می‌کند. همچنین با طراحی و مهندسی بروزی که سیستم خنک کننده این کارت گرافیک دارد، فن وسط با چرخش برعکس از تلاطم هوا جلو گیری کرده و باعث می‌شود تا هوای خنک به گرمترین نقاط کارت گرافیک برسد. در قسمت پشت کارت گرافیک نیز یک دریچه هوا گرفته که یکی از راه‌های خروج هوای گرم به بیرون است.

کارت گرافیک TUF GAMING RX 6800XT و  TUF GAMING RX 6800

 سری TUF از کارت گرافیک های ایسوس معروف به برخورداری از قطعاتی بسیار جان سخت و قدرتمند است و دو کارت گرافیک TUF GAMING RX 6800XT و  TUF GAMING RX 6800 ایسوس نیز این اصل را به همراه دارند. همانند کارت گرافیک قبلی، این دو کارت گرافیک جان سخت و گیمینگ از فن‌های AXIAL-TECH برای انتقال بهتر هوا به سوی هیت سینک با چرخش برعکس فن وسط به منظور جلوگیری از تلاطم هوا و فناوری MAXCONTACT برای انتقال هر چه بهتر دما از سمت GPU به هیت سینک برخوردار هستند.

ویژگی دیگری این دو کارت گرافیک و تمامی کارت گرافیک‌های ایسوس را متمایز می‌کند، وجود فناوری Auto-Extreme است. این فناوری به معنای تولید کارت گرافیک ها در یک محیط کاملا ایزوله توسط ماشین بوده و در نتیجه هیچ گونه خطای انسانی به دنبال نخواهد داشت. همچنین، طی این پروسه تولید، حرارت دهی برای اتصال اجزای مختلف برد تنها طی یک مرحله صورت می‌گیرد که این موضوع یکی از دلایل دوام بسیار بالای تمامی کارت‌های گرافیک ایسوس مانند دو مدل TUF GAMING RX 6800XT و  TUF GAMING RX 6800است.

در طی انتخاب قطعات مدار تغذیه که بی شک یکی مهم‌ترین اجزای هر کارت گرافیک است، ایسوس قطعاتی از سری TUF را انتخاب کرده که دارای تاییدیه رده نظامی هستند. افزون بر این، ایسوس برای اطمینان مصرف کنندگان از صحت و کارکرد صحیح کارت گرافیک‌های TUF GAMING RX 6800XT و  TUF GAMING RX 6800، یک تست 144 ساعته را برای این دو کارت گرافیک‌ در نظر گرفته است. همچنین، در بخش ظاهری می‌توان به ساختار تماما فلزی و مستحکم و جلوه‌های بصری متنوع نورپردازی Aura RGB اشاره کرد.

شماره خبر: 47845
تاریخ: جمعه 14 آذر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط