• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تعطیلی واحدهای ایرلندی فیس بوک به خاطر مسائل مالیاتی

61444385ICTPRESS - فیس بوک چندین شرکت هولدینگ ایرلندی که به این شرکت آمریکایی امکان انتقال میلیاردها دلار سود به ایرلند و دور زدن قوانین مالیاتی آمریکا را فراهم کرده بودند را تعطیل می کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، روزنامه تایمز لندن با اشاره به اسناد فیس بوک در گزارشی نوشت: این شرکتهای ایرلندی برای نگهداری مالکیت معنوی فیس بوک به منظور فروش بین المللی مورد استفاده قرار گرفته بودند و شرکتهای فیس بوک در سراسر جهان برای استفاده از IP به این واحدها پول پرداخت می کردند و عمده فروش فیس بوک در خارج از آمریکا به این واحدها هدایت می شد. طبق آخرین آمار موجود، شرکت هولدینگ ایرلندی اصلی فیس بوک ۱۰۱ میلیون دلار مالیات برای بیش از ۱۵ میلیارد دلار سود در سال ۲۰۱۸ پرداخت کرد.

اقدام فیس بوک برای تعطیلی واحدهای ایرلندی پس از این روی داد که سرویس درآمد داخلی آمریکا فیس بوک را به دادگاه کشاند و اعلام کرد این شرکت برای اجتناب از پرداخت مالیات در آمریکا، درآمدهایش را به ایرلند هدایت کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیس بوک در بیانیه ای به تایمز اعلام کرد مجوزهای مالکیت معنوی مربوط به فعالیتهای بین المللی ما به آمریکا برگردانده شده اند. این تغییر که از ژوییه امسال اجرایی می شود، منطبق با ساختار این شرکت است که انتظار می رود بیشترین فعالیتها و کاربران را داشته باشد. بر این باوریم که این اقدام مطابق با تغییرات آتی قوانین مالیاتی خواهد بود که سیاستگذاران در سراسر جهان خواهان آنها هستند.

شماره خبر: 48083
تاریخ: یکشنبه 7 دی 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط