• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رونمایی از زیرساخت هم‌پذیرندگی «کیان» در نمایشگاه تراکنش ایران

ICTPRESS - مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از رونمایی زیرساخت هم‌پذیرندگی کیف پول‌های موبایلی ایران «کیان» در نمایشگاه تراکنش ایران، خبر داد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: زیرساخت هم‌پذیرندگی کیف پول‌های موبایلی ایران که با عنوان اختصاری «کیان» از آن نام می‌بریم، در ششمین دوره نمایشگاه تراکنش ایران با حضور مقامات و مسئولان کشوری رونمایی خواهد شد.

سازمان فاوا شهرداری مشهد در این نمایشگاه که روزهای 23 و 24 دی‌ماه جاری در تهران برگزار می‌شود، حضور داشته و دستاوردهای خود در زمینه شیوه‌های نوین پرداخت را معرفی خواهد کرد.

وی افزود: موضوع محوری این رویداد با عنوان ITE 2020  «اکوسیستم بانکداری و پرداخت دیجیتال» است و طی آن موضوعات تخصصی همچون نئوبانک‌ها، کیف پول الکترونیکی‌، هویت و تحول دیجیتال، چالش بورسی شدن استارتاپها و خلاء‌های نوآوری در صنعت بانکداری و پرداخت به بحث گذاشته می‌شود.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد با اشاره به ‌پیش‌زمینه‌های طراحی زیرساخت «کیان» افزود: با گسترش شیوه‌های نوین پرداخت و به‌ویژه کیف پول‌های موبایلی در کشور، امروزه خلأ ناشی از عدم وجود یک زیرساخت یکپارچه برای اپلیکیشن‌های فعال در این زمینه، بیش از پیش احساس می‌شود.

رجائیان در ادامه تصریح کرد: هرچند تعدد کیف پول‌های موبایلی در کشور و روند رو به افزایش آنها، سبب رشد این عرصه در کشور خواهد بود، اما پراکندگی و عدم انسجام آنها می‌تواند شهروندان و کاربران را در فرایند استفاده از آنها دچار سردرگمی و مشکلاتی کند کما اینکه ضرورت استفاده از کیوآرکدهای متعدد در مراکز پذیرنده از همین دست مسائل است.

وی با تأکید بر لزوم استقرار فرایندهای تسهیل‌کننده برای تشویق جامعه به استفاده از شیوه‌های نوین پرداخت گفت: با توجه به خلأ موجود در این حوزه، زیرساخت هم‌پذیرندگی کیف پول‌های موبایلی کشور با عنوان «کیان» می‌تواند به عنوان یک راهکار بنیادی، سبب همگرایی و انسجام اپلیکیشن‌های فعال در این عرصه شود و بستر لازم برای گرایش بیشتر عموم به این زمینه را فراهم آورد.

این زیرساخت نه تنها در مشهد، بلکه در تمامی سطح کشور و برای همه افراد جامعه قابل استفاده بوده و ظرفیت بالایی برای گسترش حوزه خدمات مالی در طراحی آن پیش‌بینی شده است.

لازم به ذکر است در حال حاضر این سرویس در شهر مقدس مشهد در زمینه‌های پرداخت موبایلی مترو، تاکسی و بی‌آرتی، همچنین شارژ پلاک خودرو و پرداخت عوارض خودرو فعال شده است.

 

 

 

شماره خبر: 48217
تاریخ: یکشنبه 21 دی 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط